Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T18:33:09+01:00
1.Akcja powieści trwa dokładnie 80 dni 1872 r. Rozpoczyna się 2 października, w środę, a kończy w sobotę 21 grudnia. Filip Fogg jest człowiekiem niezwykle dokładnym i pedantycznym, dlatego czas swojej podróży określa co do minuty - wyrusza z Londynu o 20.49 i po upływie osiemdziesięciu dni o tej samej godzinie wraca.

Czas akcji jest bardzo dokładnie określony, ponieważ osią akcji jest zakład, jaki staje między Filipem Foggiem a jego znajomymi z Klubu „Reforma”, że można objechać świat właśnie w 80 dni.

2.Aby zorientować się, jakie miejsca akcji występują w powieści, trzeba wytyczyć szlak wędrówki pana Fogga i jego towarzysza, służącego Passepartout. Wyruszają z Londynu pociągiem do Dover, wieczorem 2 października. Dalej, jak wynika z notatek pana Fogga przemierzają: Paryż, Turyn, Brindisi, wsiadają na pokład statku „Mongolia” i płyną przez Suez do Bombaju. Stamtąd wyruszają do Kalkuty. W drodze ratują z opresji piękną Audę, którą fanatyczni Hindusi chcą spalić na stosie pogrzebowym jej zmarłego męża. Z Kalkuty płyną do Hong Kongu. Stamtąd przedostali się do Japonii (Szanghaj, Jokohama), a następnie popłynęli do Ameryki Północnej, przejechali przez Chicago i Nowy Jork, przemierzyli stany: Indiana, Ohio, Pensylwania, New Jersey, wreszcie dotarli do Hudson, skąd mieli wypłynąć do Europy, do Liverpoolu. Po pokonaniu kolejnych problemów, udało im się to. 21 grudnia o 20.49 pan Fog zjawił się w Klubie „Reforma” jako zwycięzca zakładu.

3.Głównym bohaterem powieści Juliusza Verne jest Fileas Fogg. Fogg jest wysokim , przystojnym , zawsze przyzwoicie ubranym mężczyzną, jak przystało na angielskiego dżentelmena. Fileas Fogg jest człowiekiem bardzo zamkniętym w sobie. Jest człowiekiem bardzo spokojnym , dokładnym , punktualnym , cierpliwym .

daj naj^^ i 3 ptk^^
1 1 1