Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T18:42:32+01:00
Gabriela Borejko - bohaterka główna, ma siedemnaście lat i jest najstarszą córką państwa Ignacego i Mili Borejków. Jest wysoką smukłą, dorodną dziewczyną. Odznacza się bujną, nierówno przyciętą czupryną w kolorze jasnopopielatym. Brwi ma stanowcze i szerokie, pod nimi brązowe, patrzące inteligentnie oczy. Ma rumianą, piegowatą twarz.

Gabrysia jest osobą inteligentną. W szkole dobrze sobie radzi ze wszystkimi przedmiotami. Miała kłopoty z fizyką, ale jak się okazało były one tylko przejściowe. Jest osobą niezwykle energiczną i stanowczą. Brak umiejętności prowadzenia domu nadrabia zapałem. Stara się we wszystkim zastąpić chorą mamę. Jest wobec innych trochę szorstka. To czasem powoduje, że nie jest przez nich rozumiana. Jest osobą pogodną, stara się zjednać sobie innych uśmiechem.

Bohaterka jest osobą bardzo ambitną, wytrwale, nie zrażając się trudnościami, dąży do osiągnięcia założonych celów. Szybko podejmuje decyzje, często kieruje się impulsem, toteż nie zawsze są one przemyślane. Zdarza się, że żałuje wypowiedzianych słów lub tego, co zrobiła. Jest wrażliwa, potrafi dostrzec kłopoty innych, stara się pomóc. Rozumie strach siostrzyczek wywołany zabraniem mamy do szpitala i choć sama też się niepokoi, daje im do zrozumienia, że wszystko będzie dobrze.
:)