KRZYŻACY H. SIENKIEWICZA
Którą pannę powinnien poślubić zbyszko jagienke czy danusie odpowiedź uzasadnij i troche rozwinięte tak minimum8-10 zdań no jak nie wymyślicie więcej to to może być mniej
prosze zrubcie to jak najszybciej potrzebne na dzisjaj

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-17T19:16:29+01:00
Jagienka to doskonała kandydatka na żonę dla Zbyszka.

Argumenty: Odpowiadając na pytanie najpierw przybliżę postać Jagienki. Jej rodzice to: Zych i Małgorzata, która zmarła bardzo wcześnie. Jagienka jest najstarsza z rodzeństwa.
Moim zdaniem Jagienka sprawdzi się lepiej w roli żony,
gdyż bardzo dobrze potrafi zająć się gospodarstwem (udowodniła
to, kiedy pod nieobecność ojca zajmowała się gospodarstwem
w Zgorzelicach, a po powrocie jej ojciec zastał je w bardzo dobrym stanie).
Jest piękna „twarz miała rumianą jak zorza”, „wszystko w niej było piękne: i wysmukła postawa, i szerokie ramiona, i piersi jak ze skały wykute, i czerwone usta, i modre oczki bystro patrzące”, wysportowana(jeździ konno, poluję ), energiczna, odważna (pomogła Zbyszkowi w walce z niedźwiedziem, chociaż wiedziała, że nie musi, ale dla niej najważniejsze jest życie innych), i zaradna.
Jagienka to altruistka, pokazała wiele razy, że liczy się dla niej drugi człowiek (choćby wtedy gdy opiekowała się Jurandem- ojcem swojej rywalki).
Zawsze postawi na swoim (udało jej się podarować upartemu Zbyszkowi Hlawę-jeńca wojennego, który nie mógł się wykupić
z niewoli i został z Zychem) nic dziwnego w końcu „ce que femme veut, Dieu le veut” („kobieta zawsze dopnie celu”).
Jest gotowa na wielkie cierpienia i poświęcenia dla miłości (musiała się pogodzić z tym, że Zbyszko kocha także Danusię) i wierzy w to, że „omnia vincit Amor” („miłość wszystko zwycięży”).
Jagienka żyje tak jak w łacińskim przysłowiu „sine ira et studio”
(„bez gniewu i zawziętości”).
Sądzę, że każdy mężczyzna chciałby mieć optymistyczną i wierną żonę, a właśnie taka jest Jagienka.
Nie można też pominąć tego, że jest szczera i sprytna.
Jagienka jest lubiana przez: Maćka, Hlawę i opata.
Ma dwóch adoratorów: Wilka i Cztana, żaden jednak nie ma szans aby trafić do serca Jagienki. Jej serce bije tylko dla Zbyszka.

Podsumowując wszystko co tu napisane uważam, że żona taka jak Jagienka to prawdziwy skarb i Zbyszko powinien wybrać właśnie ją,
gdyż znają się od najmłodszych lat, choć ślubował Danuśce i jako rycerz musi dotrzymać danego słowa to „serce ma swoje racje, których rozum nie zna”.2 4 2
2010-03-17T19:23:48+01:00
Moim zdaniem Zbyszko powinien poślubić Danusię. Jest piękną i wysoką blondynką z niebieskimi oczami. Dziewczyna posiada bardzo dużo zalet. Jest wrażliwą osobą. Nie lubi kiedy krzywdzi się jej bliskich przyjaciół. Nie jest głośna dziewczyną. Z tego wynika, że jest cichutką osobą.Na codzień pomaga w różnych zajęciach domowych. Nie sprawia ona wrażenie osoby nie miłej czy nietolerancyjnej. Lubi pomagać innym. Tymi rzecami udowodniłam ,że Danuśka jest o wiele lepszą kandydatką na żone niż Jagienka.

Musisz tylko so bie zmienić formę na męską :)
3 4 3