Napisz list zachęcający do przeczytania lektury ten obcy w rozwinięciu napisz:
1.w trzech zdaniach o tematyce powiesci.
2.od trzech akapitów podaj trzy argumenty mówiące o tym np. czego książka uczy jakie problemy podejmuje do jakich refleksji skłania, nad czym każe sie zastanowić.
3. w nastepnym akapicie napisać dlaczego twoim zdaniem szybko czyta sie książke (np. wiele ciekawawych przygód), zakończyć rozwinięcie zdaniem zachecającym do przeczytania...

ps.tego listu potrzebuje na jutro prosze o szybką odpowiedź...Z góry dziękuje..

1

Odpowiedzi

2009-10-26T20:11:27+01:00
...., 26.10.2009
Cześć ...!
Ostatnio na lekcjach j. polskiego omawiamy powieść I. Jurgielewiczowej pt. Ten obcy. Opowiada ona o nastoletnich znajomych. Porusza ona problemy obecnie żyjących dzieciaków. Książka uczy, że kradzież jest złym czynem. Zenek kradnąc odcina się od znajomych. Na początku nie widzi w tym nic złego. Jednak pod wpływem Uli jest mu wstyd, że podjął się tego czynu. Książkę czyta się szybko, ponieważ mimo, że jest napisana dawno język jakim posługiwałe się autorka jest przystępny dla młodego czytelnika. Poza tym jest tam dużo ciekawych przygód i zwrotów akcji. Mam nadzieję, że te argumenty przekonałe Cię do odwiedzenia biblioteki i przeczytania tej niesamowitej powieści. Napisz co u Ciebie słychać.
Pozdrawiam,
balsam97Napisz co dostałeś (łaś) ;))
37 4 37