Odpowiedzi

2009-10-29T09:49:34+01:00

USŁUGI PODSTAWOWE SĄ TO TAKIE USŁUGI, KTÓRE UMOŻLIWIAJĄ DOJAZD, POBYT, POWRÓT Z MIEJSCA CZASOWEGO POBYTU. SĄ ONE ŚWIADCZONE PRZEZ KOMPLEMENTARNE DOBRA I URZĄDZENIA TURYSTYCZNE.
USŁUGI KOMPLEMENTARNE ŚWIADCZONE SĄ W ZWIĄZKU Z PODSTAWOWYMI DOBRAMI TURYSTYCZNYMI (WALORAMI) ORAZ CZASEM WOLNYM. UŁATWIAJĄ ONE DOSTĘP DO WALORÓW, PRZEWODNICTWO, WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU, KOLEJKI LINIOWE CZY WYCIĄGI ORAZ DOSTARCZAJĄ USŁUG, KTÓRE MOŻNA NAZWAĆ USŁUGAMI ROZRYWKOWYMI. USŁUGI PODSTAWOWE SĄ TO TAKIE USŁUGI, KTÓRE UMOŻLIWIAJĄ DOJAZD, POBYT, POWRÓT Z MIEJSCA CZASOWEGO POBYTU. SĄ ONE ŚWIADCZONE PRZEZ KOMPLEMENTARNE DOBRA I URZĄDZENIA TURYSTYCZNE.


TERMIN „ORGANIZACJA” W TURYSTYCE UŻYWANY JEST W TRZECH ZNACZENIACH:
JAKO CECHA RZECZY I PROCESÓW, KTÓRE UWAŻAMY ZA ZORGANIZOWANE, STĄD POJĘCIE „ORGANIZACJA WCZASÓW PRACOWNICZYCH”, „ORGANIZACJA KOLONII I OBOZÓW”, ORGANIZACJA USŁUG, ORGANIZACJA INFORMACJI TURYSTYCZNEJ I REKLAMY, ORGANIZACJA KSZTAŁCENIA ITD.
JAKO SAMA RZECZ, KTÓREJ PRZYSŁUGUJE TA CECHA, W TYM KONTEKŚCIE MÓWIMY: PTTK TO GŁÓWNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA W POLSCE, ITP.
JAKO PEWIEN CIĄG CZYNNOŚCI OSÓB I INSTYTUCJI ZAJMUJĄCYCH SIĘ TURYSTYKĄ, A W ZNACZENIU CZYNNOŚCIOWYM UŻYWAMY TERMINU „ORGANIZACJA” PRZY NASTĘPUJĄCYCH OKREŚLENIACH: „GŁÓWNĄ FUNKCJĄ BIURA PODRÓŻY JEST ORGANIZACJA TURYSTYKI WYJAZDOWEJ I PRZYJAZDOWEJ” LUB „PODSTAWOWĄ FORMĄ DZIAŁALNOŚCI PTTK JEST ORGANIZACJA TURYSTYKI KWALIFIKOWANEJ”.


PS. Usługi komplementarne to inaczej zależne np. wyjazd na narty naszą zależnością jest tu wypożyczalnia nart .
3 2 3