Jeżeli ma ktoś książkę "świat w słowach i obrazach" dla klasy 3 gimnazjum, to niech otworzy ją na str.149 tekst III i V, jeśli nie ma to podyktuję:

III. Przed Tobą zdekompletowany fragment nieistniejącej powieści*. Uzupełnij go w ten sposób, aby nadać mu cechy literatury fantastycznej. Masz do wyboru fantastykę naukową,fantasy,"opowieść niesamowitą" i każdą inną odmianę fantastyki.
UWAGA! Miejsca wykropkowane możesz uzupełniać pojedynczymi wyrazami, grupami wyrazów, zdaniem pojedynczym lub złożonym.

Zdecydowanym ruchem zatrzymałem... Przede mną znajdował się... Usłyszałem... Zaciekawiony zbliżyłem się do... Wydawało mi się, że..., więc ostrożnie... Moim oczom ukazał się... Mimo wielkich emocji postanowiłem... Teraz już rozumiałem... .


Dla tych co chcą podwójną sumę punktów(za to zadanie można dostać 110 pkt) niech napiszą to dam V zadanie.
Proszę o pomoc!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T19:57:28+01:00
Zdecydowanym ruchem zatrzymałem czas. Przede mną znajdował się obraz dzisiejszego dnia. Usłyszałem odgłosy zdarzeń które dziś przeżyłem .Zaciekawiony zbliżyłem sie do mjego małego pieska, który był za szybą. Wydawało mi się, że rośnie w oczach, więc ostrożnie wycofałem się do tyłu. Moim oczom ukazał się wielki olbrzym, który niedawno był moim małym pieskiem. Mimo wielkich emocji postanowiłem podjść bliżej. Teraz już rozumiałem pies nie był za szyba tylko za wielką szklaną lupą ,dlatego cym bardziej się oddaleem pies bł corz większy.
5 3 5