Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T19:57:14+01:00
Pijak - symbolizuje ludzi uzależnionych od różnego typu używek; oni prawdziwe więzy międzyludzkie zastąpili używkami (alkohol, narkotyki itd.)

Król - symbolizuje ludzi, którzy pragną dominowac, rządzic innymi, ich relacje z innymi nie saą satysfakcjonujące dla obu stron.

Bankier - symbolizuje skrajnych materialitów, którzy "żyją, aby miec".

Próżny - symbolizuje ludzi-egocentryków, zapatrzonych w siebie narcyzów, inni są potrzebni im tylko do tego, aby ich podziwiac.

Geograf/badacz - symbolizuje ludzi, którzy są pseudouczonymi, pozornymi autorytetami, sami niewiele wiedzą, ale wzurpują sobie prawo do nieomylności i "opisywania świata i jego zjawisk".

Latarnik - ludzie pracowici;solidni, obowiązkowi, odpowiedzialni, ale - bezrefleksyjni;mało kreatywni , bez wyobraźnim inwencji, "ślepo posłyszni".

Mam nadzieję, że ci pomogłam trochę ;)
1 5 1
2010-03-17T20:03:53+01:00
Na pierwszej planecie mieszkał Król który chciał władać wszystkim ale niestety nikogo innego nie było na planecie więc nie miał komu rozkazywać. A kiedy Mały Książę przybył na jego planetę to bardzo się ucieszył i prosił go żeby został.

Na drugiej planecie mieszkał Człowiek Próżny który chciał się wszystkim kłaniać i ich pozdrawiać lecz nie miał komu a więc ucieszył się tak samo ja Król.

Na trzeciej planecie mieszkał Pijak który wstydził się że pije i ciężko było mu się do tego przyznać.

Czwarta planeta należała do Biznesmena który uważał że gwiazdy które są na niebie są jego i nikt nie może powiedzieć że są kogoś innego.

Piąta planeta była najmniejsza i zamieszkiwał ją Latarnik który co 1 minutę ją zapalał i gasił. Bardzo go to męczyło.

Natomiast szósta planeta była największa i mieszkał na niej Stary Pan który pisał ogromne księgi gdyż był geografem i musiał wszystko zapisywać w księgach dlatego były takie duże.

Mam nadzieję że pomogłam i liczę na naj :)
Pozdrawiam :)
1 5 1