Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T18:42:39+01:00
W mojej rozprawce rozstrzygnę problem czy warto czytać książki.Posłużę się w mojej pracy trzema argumentami.Przytoczę też przykład mojej ulubionej książki.
Po pierwsze czytanie książek wzbogaca nasze słownictwo.Dzięki temu,możemy się ładnie wysławiać w kontaktach z innymi ludżmi.Czytając
książki,poprawiamy swoją pisownię,ortografię,styl.
Po drugie książki rozwijają naszą wyobrażnię,wprowadzają w świat fantastyki, przygód.Książki podróżnicze powodują ,że wzbogacamy swoją wiedzę o otaczającym nas świecie.
Z kolei książki historyczne ukazują nam wydarzenia z przeszłości.To z nich dowiadujemy się jak wyglądali i żyli nasi przodkowie.To właśnie z tych książek czerpiemy wiedzę o wydarzeniach historycznych , bohaterach narodowych, postaciach.Książki historyczne uczą nas jak oddawać hołd przeszłym pokoleniom.
Przechodząc do następnego argumentu chciałbym zachęcić wszystkich do czytania książek.Szczególnie polecam książkę pod tytułem ''Kamienie na szaniec".Książka ta opowiada o życiu ludzi,którzy "potrafili pięknie żyć i pięknie umierać".Wykonywali oni działania przeciwko Niemcom w służbie Małego Sabotażu.
Podsumowując moje rozważania, stwierdzam, że czytanie książek to lekarstwo na nudę. To czas ,który uważam za czas dobrze wykorzystany dla mnie i dla mojego umysłu.8 4 8