Odpowiedzi

2010-03-17T20:38:12+01:00
Bohater dynamiczny to taki, w ktory podczas trawania całej akcji diametralnie zmienia swoje zachowanie i postepowanie. JAcek Soplica jest takim bohaterem gdyz w nim przechodza ciałe przemiany ze złego człowieka na dobrego. Potajemnie opiekował sie synem i bronił go w kazdej sytuacji. Aby pomagac ludziom przyjął postac ksiedza Robaka aby odpokutowac swoje winy.
11 2 11
2010-03-17T20:44:16+01:00
Jacek Soplica jest bohaterem dynamicznym ponieważ w ciągu trwania utworu zmienia się z bohatera negatywnego w pozytywnego.
Chęć zemsty, pamiętliwy , nie potrafił sobie poradzić z niektórymi sprawami , zdradzony i wykorzystany, naiwny i zbyt ufny. Bezmyślny , okrutny , obojętny , zimny arogancki , buntownik , hulaka( wobec żony). Słaby psychicznie. Załamało go odrzucenie przez ludzi. W tym momencie następuje przemiana : Z POSTACI NEGATYWNEJ STAJE SIE POSTACĄ POZYTYWNĄ. Stara sie zrehabilitować , ujawnić jako człowiek uczciwy. Staje sie spokojny , opanowany , wyciszony , skromny i ubogi . Decyduje się wstąpić do zakonu i przyjmuje przydomek ks. Robak. patriota , działął dla dobra ojczyzny . Chciał udwodnić, ze nie był zdrajcą. Staje sie emisariuszem( przekazywał informacje). Odpowiedzialny , uczciwy,szlachetny. Powraca na Litwe. Kochający ojczyzne. powróciła wrażliwość. Załował największego grzechu i robił wszystko , by sie zmienić. Chcąc sie zmienić, stać się lepszym człowiek wyjeżdza z kraju, opuszcza syna.


bohater dynamiczny to osoba zmieniająca się w czasie trwania utworu.

Pozdrawiam ;)
15 3 15