Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T21:33:15+01:00
Pani Róża jest drugą główną bohaterką książki Érica-Emmanuela Schmitta pt. "Oskar i Pani Róża" jest ona wolontariuszką w szpitalu, pracuje tam, gdyż uwielbia uszczęśliwiać, pocieszac i pomagać chorym. Nosiła ona różowy fartuch. Ciocia Róża jak zwykł nazywać ją Oskar jest drobną, trochę trzęsącą się staruszką z licznymi zmarszczkami na twarzy. Potrafi otwarcie rozmawiać z chłopcem o jego chorobie, a nawet śmierci, wspiera go różnymi opowieściami i pomaga podjąć decyzje. Pani Róża nakłoniła chłopca do pisania listów do Boga. Poprzez tą czynność chłopiec miał pozbywać się swoich wszystkich myśli, aby nie ciążyły mu na sercu. Wolontariuszka nie wierzyła w istnienie Zbawiciela, lecz z biegiem czasu uwierzyła pokochała go całym swą duszą i sercem.
Uważam,że Pani Róża jest godna naśladowania, była ciepłą, troskliwą osobą, która ma w sobie dużo radości i optymizmu :) Autor tej wspaniałej książki na pewno wzruszył do łez niejednego czytelnika jestem przekonana, że w przyszłości ludzie czytający te dzieło literackie także uroni choć jedną łzę.

PS: Pisz szeroko to Ci wyjdzie na A5 xD możesz coś dodać lub zmienić :D
Pozdrawiam :* liczę na NAJ :D xD


Ok xD Tu ci napisze :D
Cechy charakterystyczne bajki:
wiersz, morał, alegoria, didasklia

Baśni:
magiczne przedmioty,dobro zawsze zwycięza, utwór prozatorski, fantastyka

Mi się wydaję, ze niektóre tu nie pasuja bo np. postacie historyczne to bedzie w tedy legenda, a przy bogach greckich- mit O i napisałaś tam "zwiezwosc' nie jestem pewna czy to dobrze przepisałaś bo takiego wyrazu nie ma O.o xD
Pozdrawiam :)
39 4 39
Komentarz został usunięty
super
aha XDDD