Napisać o jakimś sławnym człowieku. Najlepiej jakby był to ktoś znany czyli lepiej Polak. Nie mam czasu tego zrobić więc potrzebuje pomocy. Powiedzieć kim był, skąd pochodził, co zrobił, sukcesy jakieś. Takie raczej najważniejsze rzeczy typu że np wygrał MŚ, odkrył Amerykę, czy coś w tym stylu. Około 30 zdań nawet mniej. Tak 1 stronę z normalnego zeszytu A5.
Tylko żeby był to ktoś dosyć znany np Kolumb, czy jakiś król, czy piłkarz.
Czas oczywiście przeszły ;p

Z gory dziekuje

1

Odpowiedzi

2009-10-26T22:45:27+01:00
Adam Henryk Małysz – polski skoczek narciarski. Urodził się 3 grudnia 1977 r. w Wiśle jako syn Jana i Ewy z domu Szturc ; ma starszą siostrę Iwonę (ur. 1975).

Medalista olimpijski, czterokrotny indywidualny mistrz świata, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata, triumfator Turnieju Czterech Skoczni, trzykrotny zwycięzca Turnieju Nordyckiego, trzykrotny triumfator Letniego Grand Prix, zdobywca Pucharu KOP, dziewiętnastokrotny zimowy mistrz Polski, szesnastokrotny letni mistrz Polski, rekordzista Polski i były rekordzista świata w długości skoku narciarskiego (225 m). Czterokrotnie wybierany najlepszym sportowcem Polski. Kawaler Krzyża Komandorskiego i Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Pierwszy skok oddał w wieku sześciu lat, w 1983 r. W 1992 r. ukończył Szkołę Podstawową nr 4 w Wiśle Głębcach. Trzy lata później zakończył edukację w Zasadniczej Szkole Zawodowej (specjalizacja: blacharz-dekarz) w Ustroniu.

16 czerwca 1997 r. Adam Małysz ożenił się z Izabelą Polok (ur. 1978). Ślub odbył się w ewangelickim kościele św. Piotra i Pawła w Wiśle (Małysz jest ewangelikiem, Izabela – katoliczką). 31 października tego samego roku urodziła się ich córka, Karolina.

1 kwietnia 2007 r. otworzył galerię trofeów. Znajdują się w niej wszystkie najważniejsze medale i puchary, w tym Kryształowe Kule za triumfy w Pucharze Świata. Galeria znajduje się w budynku Fundacji Izabeli i Adama Małyszów w Wiśle.
1 1 1