Napisz krótkie własnymi słowami opowiadanie do każdej z dróg krzyżowych ( własnymi zdaniami nie ma być z książki ani z neta) drogi krzyżowe np I Pan Jezus stoi przed Piłatem bez zmian ale odpowiadanie własnymi słowami uwzględnię najszybszą odpowiedź ..

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T10:27:40+01:00
Nie mam nie których...ja dostalam za to 4+
3.Gdy już Jezus szedł z tym krzyżem nagle poczuł coś nie przyjemnego i nagle upadł na drogę, a inni stali nie wzruszeni.
4.Pan Jezus idzie przez drogę krzyżową i nagle dostrzega swą Matkę.Nie wiedział co jej powiedzieć, więc rozmową tą zajeły się ich serca.
5.Jezus ugina się pod ciężarem krzyża i nikt wsród zgromadzonego tłumu mu nie pomaga.Ale nagle coś dostrzegł.Dostrzegł mężczyznę-Szymona z Cyreny.Tylko on pomógł Jezusowi i nie zwracał uwagi na innych.
6.Po tym jak Cyrenejczyk pomógł choć przez chwile nieść krzyż Jezusowi napotkałą go św.Weronika.Ona też pomogła Jezusowi, ale nie nisła krzyża, ona otara mu twarz.Tyle mogła zrobić.
7.Ciężar krzyża robił swoje panu Jezusowi coraz ciężej było nieść krzyż i coraz bardzie brakowało mu tchu.
8.Gdy ledwo wstał i podązył dalej znowu kogoś napotkał tym razem to były niewiasty.Jezus spojrzal na nie i powiedział pare słów, ale musiał iść dalej.
9.Jezusowi było ciężko i coraj szybciej upadał.Upał już 3 raz.
10.Jezus wstał z pod krzyża i znowu upadł tylko tym razem go wywalili i zdarli z niego jedyny ubiór.
11.Podnieśli go i szybko go przybili do krzyża.Pan Jezus popatrzył w niebo i powiedział do Boga pare słow ,ale to nie pomoglo.
12.Jego słowa nie pomogły Jezus umarł na krzyżu w bólu i cierpieniu.
13.Gdy już Jezus umarł zdjeli go z krzyża.
14.A gdy już go zdjeli to złożyli go do grobu.