Odpowiedzi

2009-10-26T20:02:14+01:00
Paweł Jamrożek - przedsiębiorczy student
Był związany z AIESEC, prezenterem Radia Planeta. Jest dyrektorem Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Ale na tym nie spocznie.Paweł Jamrożek to student Politechniki Świętokrzyskiej na kierunku Zarządzanie Inżynierią Produkcji. (A. Kijanka) Sprawia wyraźnie podkreśla, że dla niego najważniejsza jest działalność pozauczelniana i rozwój we własnym zakresie. Dlatego też, już na początku studiów związał się z organizacją AIESEC. Tam zajmował stanowisko wiceprezydenta do spraw Public Relations. Był odpowiedzialny za kontakt z mediami, tworzenie strategii marketingowej czy prowadzenie szkoleń tak w Kielcach jak i na terenie całego kraju, czy za granicą.

- AIESEC był dla mnie niezapomnianą przygodą i ciekawym doświadczeniem – opowiada Paweł - za swoją pracę zostałem wyróżniony nagrodą dla Najlepszego Wiceprezydenta do spraw Public Relations AIESEC w Polsce.

Oprócz tego, przez ponad rok był dziennikarzem Radia Planeta, gdzie pracował jako prezenter radiowy. Podczas swoich audycji zajmował się tematyką studencką, informował o ciekawych akcjach i promował najaktywniejszych żaków.

Paweł jednak nie poprzestał na tym, szukał nowych możliwości. Efekt - od roku jest dyrektorem Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Stąd śmiało można go nazwać najbardziej przedsiębiorczym studentem w Kielcach. Wspólnie z grupą znajomych udało mu się stworzyć miejsce, gdzie swoje kariery w biznesie rozpoczęło ponad 26 firm. Pomaga im rozpocząć własną działalność, doradza i szkoli.

- AIP dało mi okazję rozwoju oraz poznania mnóstwa ciekawych ludzi – mówi Paweł – współpracujemy z różnymi instytucjami, organizacjami. Moja praca to przede wszystkim niesamowita satysfakcja i świadomość, że służy ona innym.
W najbliższych dniach Paweł Jamrożek kończy swoją kadencję jako dyrektor AIP, ale podkreśla, że nie odchodzi z Inkubatora na dobre.

- Planujemy stworzyć Radę Inkubatora, w skład której wejdą władze uczelni i miasta – wyjaśnia - ma ona przede wszystkim wspierać przyszłą politykę rozwojową AIP. Myślimy też o założeniu fundacji, która będzie pomagała młodym, aktywnym studentom w ich starcie w biznesie.

Niedawno, wspólnie z kolegami założył holding Sigma group, gdzie zajmują się różnymi sprawami poczynając od tworzenia stron internetowych, a na kreowaniu strategii marketingowej przedsiębiorstw kończąc.

Kiedy pytam się go, co jest jego hobby, co robi w wolnym czasie Paweł odpowiada – Przede wszystkim praca jest moim hobby. I taniec – dodaje - Kiedy tylko jest okazja spotykam się ze znajomymi.

Paweł Jamrożek jest przykładem studenta, który wie czego chce i nie boi się dążyć do wyznaczonego celu. Jak sam często powtarza, w życiu kieruje się mottem: „Albo znajdziemy drogę, albo ją zbudujemy” . I jak widać dobrze mu to wychodzi.