Odpowiedzi

2010-03-18T13:55:15+01:00
Niepełnosprawni to tacy, którzy nie są w pełni sprawni, np. jeżdżą na wózku. Możemy im pomóc. Oto plan dnia z pomocą dla niepełnosprawnych:
Właśnie przechodziłem obok kawiarni, gdy ujrzałem chłopaka, który jeździ na wózku i próbuje wjechać do budynku, ale są tam schody i nie może sobie poradzić. Podszedłem do niego i zapytałem:
- Czy mogę ci w czymś pomóc?
- Tak, proszę cię pomóż mi wjechać do tej kawiarni.
Pomogłem mu i czułem się dumny. Ale możemy jeszcze inaczej pomagać. Gdy ujrzymy np. niewidomego, który chce przejść przez jezdnię należy go przeprowadzić, itp.
.........
Podpis
16 3 16
2010-03-18T13:55:26+01:00
Jest wiele sposobów na pomoc niepełnosprawnym. Możemy to uczynić poprzez wsparcie finansowe np. przekazując 1% swojego podatku na rzecz fundacji dla niepełnosprawnych lub hospicjów, ale także udzielając się np. w wolontariacie. Najważniejsze jest zapewnienie niepełnosprawnym poczucia bezpieczeństwa. Pomoc niepełnosprawnym oferują również różnorakie firmy organizujące specjalne kursy mające na celu podwyższenie szans na znalezienie pracy przez osoby niepełnosprawne.
12 4 12
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-18T14:03:22+01:00
1)Możemy budować podjazdy przy miejscach publicznych i windy w środku placówek(oczywiście, za zgodą Urzędu Miasta).
2)Możemy, jeżeli znamy takie osoby, robić dla nich zakupy, opiekować się nimi, jeżeli te osoby życzą sobie pomocy.
3)Takie osoby trzeba traktować tak, jak traktujesz zdrową osobę, bo one różnią się ode mnie czy od ciebie tylko tym, że np. jeżdżą na wózku, ale to przecież normalni ludzie, którzy też mają uczucia i nie chcą być wyśmiewani czy lekceważeni.
4)Można poprowadzić np. osobę niewidomą, do miejsca, w którym chce się znaleźć(jeśli ona chce tej pomocy).
5)Do takich osób należy się bezpośrednio zwracać, wtedy nie poczują się pominięte.

powodzonka i liczę na naj;)
18 4 18