Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T14:08:39+01:00
Krzysztof Ziemiec (41 l.) to prawdziwy bohater! Jego opanowaniu i zachowaniu zimnej krwi trójka jego dzieci zawdzięcza życie. Znany telewizyjny dziennikarz sam o mało nie spłonął we własnym mieszkaniu - uratował rodzinę i zagasił pożar. Teraz z silnie poparzonymi rękoma i nogami jest pod opieką lekarzy jednego z warszawskich szpitali.

Do tragedii doszło późnym popołudniem w ostatnią niedzielę. Pożar wybuchł w kuchni mieszkania na warszawskim Ursynowie, w którym mieszka Krzysztof Ziemiec wraz z dwoma córkami Manią (7 l.) i Olą (6 l.), z synem Franiem (2 l.) oraz żoną. Danuta Ziemiec gotowała w garnku parafinę. Nagle naczynie zaczęło płonąć. Dziennikarz natychmiast rzucił się żonie na ratunek. Chwycił płonący gar, chcąc wynieść go z kuchni. Niestety, w pośpiechu przewrócił się, oblewając gorącą cieczą. W kuchni wybuchł pożar.

Zdenerwowany nie czuł bólu. W jego głowie była tylko jedna myśl - ratować dzieci. Wyniósł je z mieszkania. Gdy były już bezpieczne, sam zaczął gasić pożar, aby ogień nie rozprzestrzenił się do innych pokojów.
1 5 1