Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T14:35:45+01:00
Adam Cisowski to tytułowy bohater znanej ksiązki Kornela Makuszyńskiego pt.:"Szatan z siódmej klasy".BYł on 17-letnim uczniem gimnazjum chłopięcego w Warszawie. Jego ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się domem.
Adasia charakryzowała pękata postura i rozmierzwiona figura. Na świat patrzył śmiałym, bystrym i przenikliwym spojrzeniem. Był on też bardzo silny i sprężysty.
Adaś był bardzo ciekawą postacią. Zawsze żądną przygód. Jego spryt i inteligencja pozwalała mu wyjść z wielu opresji. Umiał łączyć kawałki wiadomości a jedną logiczną całośc. Zawsze uparcie dążył do celu, nigdy nie poddawał się. Za każdym razem musiał wszystko dokładnie przemyśleć. Nigdy nikogo nie oklamał. Każdemu poświęcał czas i nigdy nie odmawiał. Zawsze wykazywał swą pełną dojrzałość.Cechuje go również pogoda ducha i uśmiech na twarzy.
Adam szanował każdą osobę. Nawet tych których nie lubił. Jednak szcególn sympatie wykazywał do Wandzi. Mozna nawet było zauważyć, że się w niwj podkochiwał. Zawsze był wobec niej bardzo miły i nigdy nie powiedział jej czegoś przykrego.Podziwiał jej piękne fiołkowe oczy i bardzo się o nią troszczył. O profesorze Gąsowskim miał barzdo ciekawe zdanie. Szaniwał go tak jak wszystkich i również darzył go sympatią.
Moim zdaniem Adam Cisowski jest bohaterem barwnym i pełnym radości. Uważam, że jest on jednym z najsympatyczniejszych postaci literackich. Na pewno każdy chciałby mieś takiego kolegę.Powinien stanowić wzór dla dzisiejszej młodzieży.