Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T21:49:53+01:00
Ludzkie ciało jest zbudowane z komórek potrzebujących do życia i wzrostu składników odżywczych, których źródłem jest spożywany pokarm. Dlatego to, jak wyglądamy oraz jakie jest nasze samopoczucie i zdrowie, zależy od codziennej diety. Wiek, tryb życia, a nawet takie czynniki jak klimat mogą wpłynąć na rodzaj i ilość składników odżywczych potrzebnych człowiekowi w danym czasie.

-Chyba jeszcze nigdy wcześniej nie dyskutowało się tak wiele o różnych dietach i zdrowym odżywianiu. Co chwilę pojawiają się jakieś nowe teorie, nierzadko wzajemnie się wykluczające.

Rozwiązanie wydaje się być proste - jeść urozmaicone produkty. Jedząc wiele odpowiednich produktów, dostarczysz organizmowi wielu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji.

Większość problemów żywieniowych wynika ze spożywania zbyt dużych ilości tłuszczów zwierzęcych, które zawierają nasycone kwasy tłuszczowe. Oczywiście tłuszcze również są potrzebne, ale w rozsądnej ilości - mowa tu o tłuszczach nienasyconych, które są np. w pestkach słonecznika.

Nadwaga może prowadzić do miażdzycy, zawałów serca oraz cukrzycy.

Specjalne diety odchudzające rzadko kiedy zdają egzamin i często po jakimś czasie wraca stara waga - tzw. "efekt jojo". O wiele lepiej jest wprowadzić jakieś (nawet niewielkie) długoterminowe zmiany w sposobie odżywiania się.