Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T15:07:43+01:00
Santiago to główny bohater opowiadania Ernesta Hemingway'a pt. "Stary człowiek i morze". Mężczyzna jest rybakiem w podeszłym wieku. Jest również wdowcem i nie ma dzieci. Jego jedynym przyjacielem jest młody chłopiec o imieniu Manolin.
Santiago kocha morze, a przez to, że od osiemdziesięciu czterech dni nie złowił ani jednej ryby przez ludzi został nazwany "salao" co oznacza pechowy.

Jego wygląd nie wynikał z podeszłego wieku, ale i z codziennej pracy. Santiago jest suchy i chudy, na karku ma głębokie bruzdy. Na policzkach pozostały mu brunatne plamy po nieszkodliwym raku skóry. Plamy te biegną po obu stronach twarzy, a ręce ma poorane głębokimi szramami od wyciągania linką ciężkich ryb. Oczy Santiago mają barwę morza, są wesołe, niezłomne, ufne i kochające. Ma silne ramiona, choć są stare. Nosi koszulę, która przez znajdujące się na niej łaty przypomina żagiel.

Santiago jest prostym człowiekiem. Jest również uparty, twardy, wytrwały, ponieważ pokonał wielkiego marlina, cierpliwy, ze spokojem znosi ból, głód i cierpienie. Jest pełen nadziei, że po tylu nieudanych połowach los się do niego uśmiechnie.

Myślę, że Santiago jest człowiekiem godnym podziwu, ponieważ świeci przykładem dla wszystkich i uparcie dąży do celu.

;)