Odpowiedzi

2010-03-18T16:26:40+01:00
Stacja I
Panie Jezu,ty zostałeś zatargany przed Piłata przez ludzi,którzy wcześniej witali Cię przy wjeździe do Jerozolimy.Piłat,który próbował Cię uwolnić został zastraszony i zostałeś skazany za nasze grzechy.Szczerze Cię za nie przepraszamy.Spraw, abyśmy stali się jak najlepszymi ludźmi.
2010-03-18T17:16:56+01:00
Stacja III Jezus upada po raz pierwszy
Gdy Jezus został skazany na śmierć wziął nasze grzechy na ramiona, które były tak ciężkie, że przygniotły Jezusa. Nasze grzechy były bardzo bolesne. Panie Jezu obiecujemy popraw, żebyś więcej nie cierpiał za nas.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T17:29:41+01:00
Rozważanie do VI stacji krzyżowej:

"BO CZŁOWIEK PATRZY NA TO, CO WIDOCZNE DLA OCZU, PAN NATOMIAST PATRZY NA SERCE"

Kiedy Jezus został skazany na śmierć, wielu ludzi- którzy chodzili z Nim i słuchali Go, którzy byli blisko Jezusa- nie chciało się do niego przyznać . To oskarżenie sprawiło, iż nie byli zdolni stanąć w obronie nauczyciela. Weronika swoim gestem przekracza tę atmosferę obojętności, niepewności i lęku pozostałych uczniów. Jezus pozostawia jej znak- oblicze, które jest wyrazem szczerej wdzięczności.
Oblicze Jezusa na chuście Weroniki jest pytaniem o naszą szczerość w relacjach z bliskimi nam ludźmi. Jest wezwaniem do oczyszczenia wzajemnych relacji z lęk, niepewności, podejrzeń i niesprawiedliwych ocen.

Myślę że pomogłam...