Napisz rozrawke na temat ''Wszędzie dobrze,ale w domu najlepiej" do podanych argumentów
1.Dom to rodzina,jak dworek w soplicowie w panu tadeuszu,oaza dla głownego bohatera,polskość,patryjotyzmu,pozytywnych wartości,człowieczeństwa.
2.Dom jako budynek, schronienie odpoczynek.Latarnik przez całe życie tesknił za takim domem
3.Dom jako wspomnienie najpiekniejszego czasu w życiu beztroskiego dzieciństwa
4.dom jako ojczyzna wielu ludzi opuszcza swoje kraje z roznych powodów

2

Odpowiedzi

2010-03-18T15:44:07+01:00
Chyba każdy z nas zna stwierdzenie:Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, choć zapewne nie każdy się z nim zgodzi. Wiele argumentów przemawia za tym, iż jest ono prawdziwe ale można również znaleźć te przeciw.
W domu czujemy się bezpiecznie i wiemy, że zawsze możemy do niego wrócić. Znajdziemy tam zawsze bezinteresowną pomoc i troskę o nasz los.
Moją wątpliwość budzi natomiast to, iż nie zawsze dom musi się kojarzyć z czymś dobrym, niestety nie zawsze możemy ufać domownikom. Nierzadko dom kojarzy się ludziom z lękiem.
Jednak warto zauważyć, że gdziekolwiek byśmy nie byli to zawsze i tak towarzyszy nam chęć powrotu do domu, czyli powrotu do rodziny; ludzi których kochamy, którzy są dla nas oparciem.
Kolejnym argumentem, przemawiającym za słusznością tego twierdzenia jest to, iż w domu zazwyczaj panuje szczególna atmosfera miłości i zrozumienia.
Nawet, gdy jesteśmy, na przykład, na wymarzonej wycieczce z przyjaciółmi to i tak w hotelu nigdy nie czujemy się tak dobrze jak w domu, który jest umeblowany tak jak lubimy, posiada tą atmosferę, którą tak ciężko wytworzyć gdzie indziej.
Z drugiej strony nie powinniśmy być aż tak przywiązani do domu żeby w ogóle się z niego nie ruszać. Człowiek powinien poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Podróże dostarczają nam wielu pozytywnych emocji. Przecież nawet najdalsze eskapady powinny kończyć się w domu.
Wypowiedź ta jest wskazówką iż nie należny rozumieć dosłownie znaczenia słowa dom, jako miejsca w którym przebywamy; jest on czymś więcej niż tylko budynkiem.
Uważam, iż poza przypadkami, w których dom kojarzy się z czymś złym i smutnym, teza ?Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej ? została przeze mnie udowodniona
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T15:44:50+01:00
Moim zdaniem przysłowie "wszędzie dobrze ale w domu najlepiej" jest trafne.Przemawiają za tym następujące argumenty.
Po pierwsze każdy człowiek marzy o prawdziwym domu, takim domem jest rodzina.Jacek Soplica powrócił do swojej rodziny w Soplicowie.Była to dla niego oaza spokoju,partriotyzmu,pozytywnych wartości,człowieczeństwa.Dzięki rodzinie człowiek czuje że jest dla kogoś ważny.
Po drugie dom jako budynek także jest bardzo ważny.Każda osoba chce mieć dom.Bezdomni marzą o tym, żeby mieć schronienie przed deszczem.Przykładem z literatury może być latarnik z książki H.Sienkiewicza ,który po tylu latach tułaczki cieszył się gdy znalazł swoją latarnię.
Kolejnem argumentem jest to, że dom przypomina każdemu swoje beztroskie dzieciństwo.W naszym życiu ten czas jest szczególnie miło wspominany.Dzieciństwo to coś co najlepiej wspominamy w życi.Nie było wtedy kłopotów i niczym się nie przejmowaliśmy.
Po czwarte dom to ojczyzna.Wieu emigrantów tęskni za swoim ojczystym krajem.Brakuje im tam naszych przepięknych tradycji,obyczajów.Nie czują się tam dobrze.Ojczyzna to nasz największy i najlepszy dom.
Jak z powyższych argumentów wynika, iż określenie"wszędzie dobrze,ale w domu" najlepiej jest jak najbardziej trafne.Zawsze tęsknimy za swoim domem.