Zad. 4
Opracuj plan wycieczki w regionach górskich połorzonych na obszarze Polski.
Wybierz region oddalony od miejsca twojego zamieszkania. Wykonanie poniższych poleceń ułatwi ci zaplanowanie wycieczki.

a) wyznacz trasę przejazdu dowolnym środkiem lokomocji, prowadzącą z miejsca twojego zamieszkania(Jawor dolnyśląsk, koło legnicy) do miejscowości w której planujesz się zaatrzymać, położonej w wybranym regionie górskim. Jeśli wybierzesz podróż koleją , uwzględnij w opisie czasu przejazdu główne stacje kolejowe, liczbę ewentualnych przesiadek i kategorię pociągów( np. InterCity, ekspres, pośpieszny, osobowy) . Jeżeli natomiast decydujesz się na podróż samochodem, uwzględnij numery i rodzaje dróg , najwieksze miasto przez które prowadzi trasa pojaazdu oraz miejsca w którym zatrzymasz się na krótki odpoczynek

10 linijek...


b) korzystając z mapy turystycznej wybranego regionu górskiego zaplanów i opisz trasę wycieczki z miejscowości, w której masz się zamiar zatrzymać a najważniejszy szczyt tego regionu. Planując trasę wycieczki , weź pod uwagę jej długość , stopień trudności oraz liczbę atrakcji turystycznych , które miniesz po drodze.

10 linijek ...

Potrzebne jest mi to na środę. ; D
z GÓRy bardzo dziękuje za odpowiedz jak ktoś odpisze. ; )
Pozdrawiam.

1

Odpowiedzi

2009-10-26T21:09:08+01:00
Napisz prace o górach Karkonoskich (rejon gór karkonoskich). Trasę przeprowadź z Jeleniej Góry (tu możesz zrobić wysiadkę jeśli znajdziesz od siebie pociąg bezpośredni, wybierz sobie gdzie ci będzie wygodniej tylko to SPRAWDŹ) a jeśli będzie ci lepiej to z Wrocławia bądź Wałbrzycha. W Jeleniej Górze jest muzeum przyrody, wypchane zwierzęta i inne ;) oraz na jednej z gór zamek Chojnik. wspina się pod górę około 2 hi zwiedza sie bardzo stary zamek, polecam ^^. Z tamtąd autokarem, do miejscowości Szklarska Poręba. Jest tam wiele ciekawych atrakcji, na przykład leśna huta szkła, miejsce gdzie są przedstawiane minerały (skały, kryształy) z tamtych miejsc podczas rytuałów, i innych [na prawdę nie pamiętam jak to się nazywa :( mimo ze tam byłam], jedną z ważniejszych atrakcji jest tamtejszy wodospad szklarki, piękne widoki, idzie się kawałek po wyznaczonej ścieżce i na końcu jej jest wodospad. Następnie do Świeradowa Zdroju. Podczas drogi do Świeradowa zaraz za tzw. "zakrętem śmierci" są skałki. Jest mały zajazd i kawałek w głąb lasu jest polana i gigantyczna przepaść oraz prześliczny widok na caluśkie góry. Tutaj można zrobić postój. W Świeradowie znajduje się Kolej gondolowa na wysokości 1107 m n.p.m. powstała na Stoku Izerskim. Długość trasy wynosi 2171 m, przy wysokości stacji dolnej 617 m n.p.m. i stacji górnej 1060 m n.p.m. oraz różnicy poziomów 443 m. Czas przejazdu koleją to 8 minut. Jest ciekawie , gondolki są oszklone więc widać całą panoramę gór :) dalej przez Czerniawę, w której również mozna zrobić postój (małe ale piękne miasteczko) i zwiedzić bardzo stary zabytkowy młyn, na przejście graniczne z Czechami. W Nowym Mieście (Czechy) można i za polskie i czeskie (korony) pieniądze kupić taniej wiele rzeczy, słodycze pamiątki itd.
Najwazniejszym szczytem tego regionu, jest "Śnieżka" położona na wysokości 1602 m n.p.m. Na Śnieżke wchodzi sie z miejscowosci Karpacz. Jeśli chcesz, sprawdz na mapie gdzie co i jak i uwzglednij to w swojej wycieczce, ale wejście na śnieżkę jest dla zaawanswanych osób i jest to trasa bardzo trudna.

prace podałam ci praktycznie na dłoni, sprawdź tylko pociąg od siebie do Jeleniej Góry (bądź Wałbrzycha, Wrocławia w ostateczności), wybierz autokar i drogi :)

możesz to tez rozłożyc na 2 dni bo jest tego dużo, a nocleg mozesz załatwić w pensjonacie świeradowskim, na przykład "Hotel Gondola", "Malachit" (duzy i drogi :D) , "Kryształ" lub Hotel "Świeradów Zdrój". To juz wedle twojego uznania.

Mam nadzieje że pomogłam, miłego odrabiania pracydomowej :D
4 4 4