Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T19:00:51+01:00
Miłość jest stałym elementem życia człowieka.
Miłość to najważniejsze uczucie w życiu człowieka. To uczucie ofiarujemy drugiej osobie. Nie ma życia bez miłości. Ludzie się kochają, by mieć poczucie bezpieczeństwa i liczyć na pomoc bliskiej osobie. Miłość jest stałym elementem życia człowieka, udowodnię to kilkoma argumentami.

Pierwszym z nich powołam się na dramat Romeo i Julia. Zastał napisany przez Williama Szekspira. Opowiada on o historii dwóch skłóconych rodów. Jednak jest para co mimo przeciwności losów kochają się i choć nie mogą żyć razem spotykają się po kryjomu. Bardzo się kochali i myśleli o swoim życiu razem. Jednakże nie mogli żyć razem ponieśli śmierć. Umarli na jednym łożu. Argument ten podkreśla że dla miłości można zrobić wszystko nawet ponieść śmierć. Udowadnia, że miłość jest stałym elementem życia człowieka.

Drugim moim argumentem będzie epopeja Adama Mickiewicza. W Panu Tadeuszu ukazany jest wątek miłosny Tadeusza i Zosi. Miłość ich wnosi wiele zmian w świecie bohaterów. Między innymi pogodziły się skłócone rody. W Panu Tadeuszu też Adam Mickiewicz ukazuje wielką miłość Jacka Soplicy do Ewy Horeszko. Oni też nie mogli być razem, ponieważ ojciec Ewy nie zgodził się na ich związek podając Jackowi czarną polewkę. Jacek długo cierpiał po stracie niedoszłej żony. Robił wszystko by o niej zapomnieć. Tak więc miłość jest stałym elementem w życiu człowieka.

Moim ostatnim jednak nie mniej ważnym argumentem będzie miłość do Ojczyzny. Miłość do Ojczyzny to patriotyzm. Każdy obywatel kochający swój kraj jest patriotą. Miłość do Ojczyzny jest to bronienie jej przed atakami nieprzyjaciół. Miłość jest to coś więcej. Więcej uwagi poświęcamy jej i myślimy pozytywnie do obcokrajowców, by nasz kraj był lubiany i szanowany przez innych.

Uważam że bez miłości życie człowieka byłoby trudne i nudne. Ludzie potrzebują miłości, potrzebują wsparcia i pomocy. Bliska osoba nam pomaga i jest zmami na dobre i na złe. Nigdy nie zostawia w potrzebie, dlatego miłość ma tą wartość że ludzie mogą na siebie liczyć. Jest większym uczuciem od przyjaźni. Miłość jest najważniejszym uczucie w życiu człowieka.
2 5 2