Napisz rozprawkę na jeden wybrany temat :
1. Czy warto było przeczytać lekturę "Mały Książe"
2."Mały Książę" - książka o przyjaźni i miłości
3.Czego nauczyła mnie wędrówka " Małego Księcia "?
Proszę tak minimum 2 strony zwykłego zeszytu :)
Z góry dziękuje :)
Proszę na dzisiaj

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T16:28:41+01:00
3 czego nauczyła mnie wedrówka małego księcia.
Mały Książe to lektura odpowiednia dla młodzieży jak i ludzi dorosłych. Ukazuje ona wiele wartości których nie dostrzegamy na codzień.
W dzisejszych czasach ludzie są bardzo zabiegani i nie mają czasu na zajecie sie sprawami przyziemnymi. Mały Ksiaże pozwala mi odkryć wartosci które napewno przydadzą sie mi w dorosłym życiu jak i teraz. Podróżując po planetach ukazuje on nam wiele wad ludzkich. Nie można ukrywać problemów i pomagać innym w ich rozwiąywaniu a nie pić jak pijak spotkany na planecie, wstydził sie swojego nałogu ale nic z tym nie zrobił. Nie można byc materialista tak jak bankier liczył tylko majatek który był pozorny nie dostrzegał on rzeczy naprawde ważnych. mały Ksiaże w swojej wędrówce spotkał też ludzi z którymi sie zaprzyjażnić ; pilota i lisa. Własnie w celu znalezienia przyjaciela chłopiec opuscił swoją wyspe. Teraz ludzie nie mają czasu na przyjaźń a przyjażń potrzebuje czasu i zrozumienia. Wędrówka młodzińca ukazuje jak nie potrafimy doceniać rzeczy małych: gwiazd, słońca, nieba. Dążymy do nieokreślonego celu. Dopiero po wyjeździe chłopiec zrozumiał jak kocha swoją Róże nauczył mnie żeby doceniać to co mam blisko czego potem moze mi bardzo brakowac.
Dla mnie Mały Książe to nie tylko ksiazka o chłopcu lecz opowieść o nas samych. Wędrówka Małego Księcia nauczyła mnie wielu rzeczy : wiernej przyjażni, oddania, zaufania, checi niesienia pomocy. Nie warto ukrywać swoich wad nalezy je zwalczać. Doceniać rzeczy małe i nie przejmować sie niepowodzeniami. Utrzymaywać przyjaźń szukać dla niej czasu i zrozumienia. każdy powinnien przeczytać Małego Księcia i razem z nim wyruszyć w podróż do swojego wnętrza.
3 5 3