Chcę, aby ktoś sprawdził napisaną przeze mnie charakterystykę, poprawił jakieś błędy i ocenił...

Niedawno czytałam książkę pt. ''Ania z zielonego wzgórza''. Bohaterką jest nastolatka, która miała ciężkie dzieciństwo. W wieku 11 lat przygarnęli ją do siebie Maryla i Mateusz.
Ania ma duże, szaro-zielone oczy. Odznacza się bladą cerą z ogromną ilością piegów. Dziewczynkę cechują rude włosy, których strasznie nie lubi. Jest bardzo wrażliwa na ich punkcie. Gdy kolega nazwał ją ''Marchewką'', bardzo się zdenerwowała, po czym uderzyła go. Ania jest bardzo wrażliwa na piękno natury. Nadała miejscom nazwy, np.: ''Aleja zakochanych'', ''Fontanna Driad'', czy ''Las duchów''. Dziewczynka jest inteligentna, ponieważ zawsze osiągała wysokie wyniki w nauce oraz wygrywała wielokrotnie konkursy poetyckie. Niestety, czasem zdarzało jej się być lekkomyślną, np., gdy pofarbowała sobie włosy na zielono, czy spadła z dachu.
Myślę, że chciałabym mieć taką koleżanką jak Ania. Warto jest się przyjaźnić z kimś miłym, tak jak ona.

3

Odpowiedzi

2009-10-26T20:57:52+01:00
Moim zdaniem jest to bardzo ładne wypracowane . tylko w przedostatnim zdaniu masz napisane koleżanką , a powinno być koleżanke .

PS. mam nadzieje że pomogłam . pozdrawiam
2009-10-26T20:59:46+01:00
1. powinny być akapity.
2. w pierwszym zdaniach brzmi to tak że miała ciężkie dzieciństwo bo przygarneli ją maryla i mateusz zmień szyk zadań!
3. na zakończenie coś więcej

tak to nie jest źle.
Pozdro :)
  • Użytkownik Zadane
2009-10-26T21:05:26+01:00
Niedawno czytałam książkę pt. "Ania z zielonego wzgórza". Bohaterką jest nastolatka, która miała ciężkie dzieciństwo. W wieku 11 lat przygarnęli ją do siebie Maryla i Mateusz.
Ania ma duże, szaro-zielone oczy. Odznacza się bladą cerą z ogromną ilością piegów. Dziewczynkę cechują rude włosy, których strasznie nie lubi. Jest bardzo wrażliwa na ich punkcie. Gdy kolega nazwał ją "Marchewką", bardzo się zdenerwowała, po czym uderzyła go w twarz. Ania jest niezwykle wyczulona na piękno natury. Nadała miejscom nazwy, np.:"Aleja zakochanych", "Fontanna Driad", czy "Las duchów". Dziewczynka jest inteligentna. Zawsze osiągała wysokie wyniki w nauce oraz wygrywała wielokrotnie konkursy poetyckie. Niestety, czasem zdarzało jej się być lekkomyślną, np., gdy pofarbowała sobie włosy na zielono, czy spadła z dachu.
Myślę, że chciałabym mieć taką koleżankę jak Ania. Warto jest się przyjaźnić z kimś miłym, tak jak ona.

Ogólnie ładna praca, mimo kilku niedociągnięć. Dopisałam parę faktów. Pamiętaj, by każdą nową myśl rozpoczynać od nowego wersu. Poprawiłam Ci powtórzenia, błędy stylistyczne, etc. Słowo "ponieważ", myślę, że jest zbyteczne w zdaniu "Dziewczynka jest inteligentna, ponieważ zawsze osiągała wysokie wyniki w nauce oraz wygrywała wielokrotnie konkursy poetyckie."