Opisz swoją ulubioną porę roku. Postaraj się oddać doznania: wzrokowe, słuchowe, dotykowe, węchowe i smakowe. Zastosuj przynajmniej jeden środek stylistyczny każdego typu ( epitet, porównanie, metaforę, personifikację, onomatopeję)

Proszę o szybkie rozwiązanie;) ( bardzo proszę o opisanie lata ;) )

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T17:54:10+01:00
Przepraszam że to nie jest lato ale nie wiedziałam co i nim napisac. Mam nadzieję że jesień też Cię zadowoli. Jeśli nie to trudno.

Moją ulubioną porą roku jest jesień. Trochę to dziwne bo jesień to taka zra pora w roku, cho dla mnie jest bardziej kolorowa od lata.Mimo że trzeba chodzic do szkoły. Co w niej tak lubię? To że jest nieprzewidywalna niczym człowiek. To że za każdym razem jest inna jak kobieta, lubi zmienia zdanie. Jesienią nie ma 30 stopni ale jest 15. Można poleżec w cieniu, wsłuchac się w szum liści poruszanych przez wiatr. Jesienne kwiaty kwitną kolorowo i aż się proszą aby je zerwac w wstawic do wazonu. Pachną jak jesień czyli świezo jak poranne powietrze. Widac spadające liście we szystkich kolorach. Z drzew spadają kasztany w kolszatych skorupkach i żołędzie w śmiesznych kapelusikach. W sadzie dojrzewają owoce: jabłka, gruszki i śliwki. W ogrodach sadzi się rośliny aby otrzymac zbiór w przyszłym roku. Na polach można znaleśc jeszcze nieskoszone zboże. W lesie można spodkac wiewiórki dopraszające się o orzechy lub inne drogiazgi.
1 5 1