Czy, waszym zdaniem , w 1945 roku broń jądrowa musiała byż użyta ? W dyskusji wykorzystajcie poniższe opinie . ( forma rozprawki , na ocene ! DAJE 30 PKT ZA NAPISANIE I POMOC!! )

Prezydent Turman w latach 50.: ,, Bomba atomowa była tylko jeszcze jedną potężną bronią w arsenale prawności; jej zrzucenie zakończyło wojnę i ocaliło miliony istnień".

Pacjenci szpitala w Hiroszimie na wieść o kapitulacji Japonii: ,, Za co cierpieliśmy? Tylko tchórz by się teraz wycofał . [Należało] walczyć do końca i zginąć ".

Admirał Leahy, doradca prezydenta Turmana: ,,Staliśmy się naśladowcami barbarzyńców z ciemnych wieków. Nie wygrywa się wojen , zabijając kobiety i dzieci " .

Proszę o pomoc !! PILNE !!!!

1

Odpowiedzi

2010-03-18T18:03:30+01:00
Użycie bomby atomowej 6 sierpnia na Hiroszimę i 9 sierpnia 1945 r. na Nagasaki nie było potrzebne, ponieważ i tak było już wiadomo, że wojnę wygrali alianci. Polegało to tylko na tym, że USA chciała się w większym stopniu odegrać za atak w 1941 na Pearl Harbor przez Japończyków. Zrzucenie bomby atomowych w tych dniach nastąpiło tylko i wyłącznie z celów politycznych, bo przecież II wojna skończyła się 8 maja 1945, a bomby zrzucono w sierpniu 1945, czyli juz po zakończeniu wojny. Japonia skapitulowała po zrzuceniu bomb, a dokładniej to 2 września 1945.