Odpowiedzi

2010-03-18T17:06:29+01:00
Grupa powstała w maju 1972 roku z inicjatywy kompozytora i aranżera Aleksandra Nowackiego, byłego lidera zespołu Nastolatki i członka grupy gwiazd Quorum. Do współpracy zaproszeni zostali Andrzej Krupiński (występujący wcześnij w warszawskim High Life) i Waldemar Domagała (z wrocławskiego Elar 5).
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T17:07:09+01:00
Homo Homini (łac. człowiek człowiekowi) – pierwszy w Europie pomnik upamiętniający atak terrorystyczny na World Trade Center 11 września 2001 roku. Monument został odsłonięty w piątą rocznicę tych wydarzeń na placu przy ulicy ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach. Odczytano wtedy list prezydenta George'a W. Busha do kielczan, a uczniowie kieleckich szkół zapalili kilka tysięcy zniczy, z których każdy opatrzony był nazwiskiem i informacją o zawodzie jednej ofiary zamachu na WTC.

Projektantem pomnika jest Adam Myjak. Monument składa się z dwóch siedmiometrowych jedynek pochylonych ku sobie, przeciętych samolotami. Na jednej z nich przymocowano tabliczki z nazwami sześciu miast, w których zginęli ludzie podczas kolejnych ataków terrorystycznych – Biesłan, Moskwa, Madryt, Londyn, Bali i Bombaj.