Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T17:27:06+01:00
Adaś Cisowski to główny bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt: Szatan z siódmej klasy . jest siedemnastoletnim synem lekarza, uczniem 7 klasy gimnazjum. Mieszka z rodzicami i młodszym rodzeństwem w Warszawie.
Ma zawsze roztargane włosy i bystre oczy, które mogą zobaczyć najdrobniejsze szczegóły. Jest silny i dobrze zbudowany. Pogodny i serdeczny kolega, wesoły i uśmiechnięty.
W szkole nazywany szatanem , ponieważ potrafi on rozwiązać trudne i skomplikowane zagadki. Rozwikłał sprawę o zaginionym piórze, wykrył błąd w księgach i rozszyfrował sekret Pana Gąsowskiego w odpytywaniu uczniów.
Swoim sprytem i inteligencją zaimponował w czasie pobytu w Bejgole, gdy odgadł tajemnicę zagadkowych drzwi.
Jest zaradnym bo potrafi poradzić sobie w bardzo trudnej sytuacji. Gdy zabiera się do jakiejś pracy, to zawsze ja kończy, nigdy się nie poddaje i robi to dokładnie i sumiennie.
Cechuje go wytrwałość szczerość i koleżeńskość, nigdy on nie odmówi pomocy w potrzebie i zawsze mówi szczerze, to co czuje np: jak do wandy.
Jest to postać bardzo pozytywna i łatwo można ja polubić.80 4 80
Adam Cisowski był głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. ,,Szatan z siódmej klasy. Miał 17 lat, chodził do gimnazjum tylko dla chłopców. Był synem szanowanego lekarza, natomiast jego matka zajmowała się domem i czwórką jego rodzeństwa. Razem z rodziną Adaś mieszkał w Warszawie.
Ty napisałeś za duzo a ta osoba w komentarzu fajnie bo krótko i na temat ale tak to dzięki za zadanie pozdro!!:0