Odpowiedzi

2009-10-26T21:35:56+01:00
Dzieci w starożytności a dziś ? różnice kolosalne . Dzisiejsi ludzie maja komputery książki telewizji możliwości ogromnego rozwoju , mogą korzystać z tysięcy rożnych możliwości spędzenia wolnego czasu , maja rożne rozrywki . W starożytności tego nie było . Jest bardziej rozwinięta medycyna dlatego więcej dzieci żyje na świecie , wszyscy maja równe szanse , a nie tylko , jak w starożytności najsilniejsi ..
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-26T21:38:29+01:00
Dzieci w czasach starożytnych były całkowicie uzależnione od rodziców, uległe im w każdym calu i szanowały je bardziej od czegokolwiek. Pomagały im bez słów, zgadzały się na KAŻDE ich słowa i czyny, niezależnie od tego jakie by nie były.
W NASZYCH czasach, dzieci maja większe możliwości na usamodzielnienie się, są rozpieszczane i dostają często to czego chcą. To rodzice robią dla dzieci wszystko, a dzieci ze swej próżności jeszcze pyskują, zachowują się arogancko i nie mają do nich szacunku. To częsty problem większości rodziców w naszych czasach i podstawowa różnica pokoleń.


Nie podałeś/aś dokładnie zadania więc nie wiem czy moje myślenie jest 100% dobre, dlatego też jakby co proszę nie mieć do mnie pretensji ;)
mam nadzieje że pomogłam, pozdrawiam :)