Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T15:00:57+01:00
Mateusz Cuthbert- to drugoplanowa postać książki Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Jest mężczyzną w wieku około sześćdziesięciu lat, starym kawalerem, który mieszka wraz ze swoją siostrą, Martą w domu na Zielonym Wzgórzu.Mateusz to nadzwyczaj pracowity mężczyzna, który bardzo dbał o swoje gospodarstwo. Mateusz to niezwykle łagodny, dobry i wyrozumiały człowiek.
Jego dosyć dziwny wygląd: niezgrabna budowa i długie, stalowo-siwe włosy opadające na zgarbione ramiona oraz miękka, brązowa broda, sprawiały, że czuł się niezręcznie w towarzystwie kobiet. Już od pierwszej chwili po poznaniu Ani, jest zauroczony dziewczynka, cieszy się z jej szkolnych sukcesów i mówi o niej: „Moja dziewczynka, z której jestem dumny!\" Mateusz szybko znalazł wspólny język z Anią. Dziewczynka rozpoznała w nim bratnią duszę, chętnie dawała się rozpieszczać staremu mężczyźnie. Ten łagodny i wyrozumiały mężczyzna obdarzyła Anię wielką miłością, robił wszystko, by sprawić dziecku przyjemność.
Kiedy umiera, obie kobiety tracą kogoś najważniejszego i najbliższego na świecie.
Moim zdaniem Mateusz Couthbert jest pozytywną postacią książki „Ania z Zielonego Wzgórza”. Jego dobre serce i miłość do Ani potwierdzają o tym, że jest on wspaniałym człowiekiem
3 5 3
2010-03-19T15:04:05+01:00
Mateusz to bohater drogoplanowy, jest starszym bratem Maryli.
Jest mężczyzną skrytym ale bardzo przyjaznym oraz miłym. Boi się on panicznie kobiet, jakby samo mówienie sprawiało mu ogromną trudność. Ania znalała w nim pokrewną duszę, często jej pomagał w różnych sytuacjach. Lubili razem spędzać czas.
Mateusz był człowiekiem pracowitym i bardzo dobrym gospodarzem.
12 1 12