Charakterystyka Jana Smugi z książki pt. "Tomek z Krainy Kangurów"
[Wstęp-przedstawienie postaci(2-3 zdania)]
[Rozwinięcie-wygląd postaci(10-15 zdań)]
[Rozwinięcie-charakter postaci(10-15zdań)]
[Zakończenie-moje zdanie na temat tej osoby(2-3zdania)]
Potrzebne mi to na jutro!!!Proszę o szybkie rozwiązania!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T23:44:44+01:00
Jan Smuga jest bohaterem książki Alfreda Szklarskiego „Tomek w Krainie Kangurów”. Smuga był przyjacielem ojca Tomka, a zarazem sławnym podróżnikiem i łowcą dzikich zwierząt.
Jan Smuga był wysokim, dobrze zbudowanym mężczyzną. Przez swoje liczne podróże twarz miał spaloną słońcem. Błyszczały w niej jasne, duże oczy o bystrym spojrzeniu. Mimo postawnej postury potrafił poruszać się bezszelestnie, co było umiejętnością niezbędną w jego zawodzie.
Smuga był człowiekiem uczciwym, stanowczym a zarazem sprawiedliwym. Nie było problemy, z którym by sobie nie poradził. Kiedy wymagała tego sytuacja potrafił być surowy i nieugięty. Cieszył się ogromnym szacunkiem wśród ludzi, co zawdzięczał wrodzonej charyzmie oraz zdolnościom przywódczym. Podczas swoich podróży Smuga niejednokrotnie wykazał się ogromną odwagą, nie wywyższał się jednak z powodu swoich czynów. Przeciwnie, był człowiekiem skromnym. Uważano go za jednego z najlepszych strzelców na świecie, a jednak nigdy się tym nie chwalił. Miał wspaniałe podejście do ludzi, łatwo zawiązywał przyjaźnie, często na całe życie. Za przyjaciółmi poszedłby w ogień, a oni zrobiliby to samo dla niego. Szczególnie upodobał sobie młodego Tomka Wilmowskiego, który szybko wziął sobie Smugę za wzór i pragnął być taki jak on.
Nie można zaprzeczyć, że Jan Smuga jest bohaterem wzbudzającym uznanie. Nie tylko ze względu na wspaniałe cechy charakteru, ale także przez wykonywany przez niego zawód. Nie ma chyba osoby, której nie fascynowałyby podróże dokoła świata czy ciągły kontakt z dzikimi zwierzętami. Dzięki temu utożsamiamy się z bohaterem, przeżywamy wraz z nim jego przygody, których Smuga miał w swoim życiu bardzo wiele. Każdy z nas chciałby mieć kogoś takiego za przyjaciela.
70 4 70
danke..
danke ♥♥♥♥♥♥●●○
danke