Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-27T10:18:59+01:00
Masyw górski leżący w Paśmie Babiogórskim Beskidu Żywieckiego (według słowackiej terminologii jest to Beskid Orawski – Oravské Beskydy) w Beskidach Zachodnich, osiągający wysokość 1725 m n.p.m. Jest to najwyższy szczyt całych Beskidów Zachodnich, najwyższy po Tatrach szczyt w Polsce i drugi, po Śnieżce, pod względem wybitności. Zaliczany jest do Korony Gór Polski.

Najwyższy wierzchołek, Diablak, odznacza się wybitnymi walorami widokowymi. Roztacza się z niego panorama na wszystkie strony, obejmująca Beskid Żywiecki, Śląski, Mały, Makowski, Wyspowy, Gorce, Kotlinę Orawsko-Nowotarską, Tatry oraz góry Słowacji.


motyl
dzienny pokłonnik osiniec (Limenitis populi)
Największa ćma spotykana w Polsce to zmierzchnica trupia główka (Acherontia atropos

2009-10-27T10:20:27+01:00
Babianski park narodowy.
najw motyle w polsce
zmierzchnica trupia główka i pawica gruszówka.
  • mrmr
  • Rozwiązujący
2009-10-27T10:32:52+01:00
Babia góra odznacza się pięknymi walorami widokowymi, jej najwyższym wierzchołkiem jest Diablak, za zwierzę, które charakteryzują Babią górę a zarazem jest jej symbolem uważa się okrzyn jeleni, po za tym w parku jest wiele gatunków roślin (ok.500), które są pod ochroną.

największy motel nocny(ćma) w Polsce a zarazem w Eurpie to:
zmierzchnica trupia główka,
zaś dzienny to :
pokłonnik osiniec

patrzę na inne odpowiedzi i widze, ze wszystko zostało wklejone z wikipedii!!! to plagiat! Ja swoją odpowiedz znalazłem w książce i opisałem... a w Babiej górze byłem wiec wiem co nieco na ten temat.