Odpowiedzi

2010-03-18T18:50:54+01:00
POKORSKI oferuje do sprzedaży auta dostawcze Gazela. Te produkowane w rosyjskim Niżnym Nowogorodzie w znanej z Wołgi fabryce GAZ samochody wyposażono w silnik diesla. Nieduży (2.134 cm3), ale o mocy aż 110KM silnik produkowany jest na licencji austriackiego Steyr'a, z systemem wtryskowym firmy Bosch, spełnia także normy emisji spalin EURO-3.

110KM mocy to znacznie więcej niż oferują najbliżsi konkurenci Gazeli. Większa moc zwłaszcza przy ładunku o masie 1,5t umożliwia żwawe ruszanie i solidne przyspieszenie. Kolejna istotna cecha Gazeli wpływająca na możliwości przewożenia ciężkich ładunków to koła bliźniacze na tylnej osi. Wytrzymała konstrukcja ramy i podwójne koła czynią samochód stabilnym i pozwalają na przewożenie ładunków o dużo większym ciężarze niż podaje to producent.


Charakterystyka silnika STEYR

Parametr Wartość
Model GAZ-5603
Typ disesel, czterocylindorwy, chłodzony cieczą
Ilość cylindrów i ich układ 4 - rzędowy
Pojemność skokowa 2134 cm3
Średnica cylindra i skok tłoka: 85 x 94 mm
Stopień sprężania: 19
Moc - kW (KM) przy obr/min: 81,0 (110) / 3600
Maks. moment obrotowy
NM przy obr/min: 250,0
/2000
Ilość zaworów na cylinder i ich układ 2 - rzędowy
Układ rorządu i sterowanie: górny rozrząd, pasek
System paliwowy: bezpośredni wtrysk paliwa przez pompowtryskiwacze
turbodoładowanie z intercoolerem
Rodzaj paliwa: diesel
Masa silnika bez paliwa - kg: 200
Samochody z silnikiem GAZ-5603 spełniają normy emisji spalin EURO-4
pdf - folder STEYR (język angielski)W porównaniu do bezpośrednich konkurentów Gazela posiada opcję bardzo istotną z punktu widzenia możliwości użytkowych. Jest to napęd 4x4 z blokadą mostów w razie potrzeby. To jedyny sposób na trudny teren, np. dla różnego rodzaju służb, takich jak energetyka, leśnictwo czy drogownictwo.

Duża przestrzeń ładunkowa oraz ładowność (nawet powyżej 1,5 tony) wraz z atrakcyjną ceną i niskimi kosztami eksploatacji sprawiają, że są one znakomitą propozycją dla szerokiej grupy odbiorców.Eksploatację ułatwia układ kierowniczy ze wspomaganiem.

Prezentujemy Państwu szeroką gamę wersji samochodu Gazela; począwszy od podwozia do zabudowy do 7-osobowego kombi z przestrzenią bagażową.

Nasi doświadczeni sprzedawcy pomogą Państwu wybrać model odpowiedni do potrzeb, sposobu użytkowania i rodzaju dróg, po których samochód będzie się poruszał.
3 3 3