Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-27T12:37:21+01:00
1) Zniekształcenie stopy polegające na obniżeniu się jej fizjologicznych sklepień, w wyniku czego staje się ona płaska. Stopa o prawidłowej budowie nie dotyka podłoża całą powierzchnią. Jej kości układają się w łuk. Przy płaskostopiu prawie cała stopa przylega do podłoża. Kości w takiej stopie ułożone są w linii prostej.
2) Kończyna górna człowieka - szkielet ręki człowieka.

Kończyna górna dzieli się na obręcz kończyny górnej, i część wolną.

Kości kończyny górnej za pośrednictwem łopatki i obojczyka łączą się z kośćmi tułowia stanowiąc tzw. kości obręczy barkowej.

Część wolna dzieli się na: ramię (kość ramienna), przedramię (2 kości przedramienia - łokciowa i promieniowa), oraz kości ręki w skład których wchodzą: kości nadgarstka (8), kości śródręcza (5 kości długich) i kości palców. Palce zbudowane są z członków kostnych - paliczków - w każdym palcu po 3 paliczki i tylko kciuk składa się z dwóch paliczków.


Kończyna dolna człowieka - szkielet nogi człowieka.

Kości kończyny dolnej łączą się z tułowiem za pośrednictwem obręczy kończyny dolnej, utworzonej z dwóch kości miednicznych i kości krzyżowej - tworzących wspólnie pierścień kostny zwany miednicą.

Budowa kończyny dolnej i górnej jest schematycznie zbliżona. Kościec kończyny dolnej zbudowany jest z: kości udowej (odpowiadającej kości ramiennej kończyny górnej), dwóch kości podudzia (piszczelowej i strzałkowej), kości stępu (7), kości śródstopia (5), kości palców (paluch- dwa paliczki, pozostałe palce - po trzy paliczki).
2009-10-27T13:14:09+01:00
1. Płaskostopie polega na obniżeniu sie fizjologicznych sklepien stopy, w wyniku czego staje się plaska. Przy plaskostopiu prawie cała stopa przylega do podłoża. Kości ułożone są w linii prostej.
2. http://urazy.fm.interia.pl/
2009-10-27T15:50:04+01:00
Płaskostopie: wada stopy polegająca na braku wykształcenia jej sklepienia.
Można wadę usunąć poprzez ćwiczenia korekcyjne i wkładki ortopedyczne.

Kończyna górna składa się z ramienia, kości promieniowej, kości łokciowej kości nadgarstka kości śródręcza oraz paliczki.
Zaś kończyna dolna składa się z kości udowej, rzepki, kości piszczelowej, kości strzałkowej, kości stępu, śródstopia.
Jedną z różnic jest rzepka kończyny wolnej.
Bo w kończynie górnej nie znajduje się podobna kość.