Odpowiedzi

2010-03-18T19:38:35+01:00
Dolina Krzemowa powstała w bardzo sprzyjających okolicznościach. Północna część Doliny Santa Clara to miejsce, w którym panuje dobry klimat. Deszcz pada tylko zimą, temperatura nie spada poniżej 150C, natomiast latem nie przekraczała 300C. Nie było więc ani za gorąco, ani za zimno. Pierwotnie był to obszar rolniczy. Mieszkańcy na pobliskich, niewielkich wzgórzach uprawiali sady pomarańczy, brzoskwiń oraz plantacje karczochów.

Stali mieszkańcy Doliny Krzemowej robią, co mogą, dla utemperowania entuzjazmu gości. Kominów nie widać, bo są skierowane w dół, pompując krzemowe chemikalia do ziemi. Przemysł wysysa wodę (w ostatnim półwieczu Dolina obsunęła się o 3 metry), której i tak brakuje. Ludzi nazjeżdżało się tyle, że ceny domów są dwa razy wyższe niż gdzie indziej. Jedyna nadzieja w następnym trzęsieniu ziemi, które, jak zwykle, część przybyszów wystraszy. Trzęsienia ziemi, które są obsesją Kalifornijczyków, Silicon Valley znosi jednak lepiej niż okoliczne tereny. Dolina Krzemowa znajdowała się w połowie drogi między epicentrum ostatniego poważnego trzęsienia na jesieni 1989 roku a San Francisco. Straty powinny być więc co najmniej dwa razy większe, w rzeczywistości były zaś minimalne w stosunku do szkód wyrządzonych w mieście.

Firmy należące do gigantów przemysłowych, które mają swoje siedziby w Krzemowej Dolinie: Adobe Systems, Advanced Micro Devices, Agilent Technologies, Altera, Apple, Applied Materials, BEA Systems,Binet, Cadence Design Systems, Cisco Systems, eBay, Electronic Arts, Google, Hewlett-Packard, Infotech, Intel, Intuit, Juniper Networks, Knight-Ridder, Maxtor Corporation, Microsoft, National Semiconductor, Network Appliance, NVIDIA Corporation, Oracle Corporation, Siebel, Sun Microsystems, Symantec, Synopsys, Veritas Software, Yahoo!.
2 1 2