Znajd w poniższym tekście co najmniej 6 fałszywych informacji dotyczących mitologii.

Niespodzianka
Pewnego razu Posejdon przechadzał się po swoim królestwie i zastanawiał, jaką by tu niespodziankę sprawić swojej żonie, Persefonie. Persefona, córka Demeter i Hadesa, była bowiem bardzo wybredną kobietą. Ostatnio otrzymane prezenty zupełnie nie przypadły jej do gustu. Nie podobała się lutnia, którą wygrał dla niej Marsjasz w pojedynku z Heliosem, ani puszka Pandory, złożona w darze wdzięczności przez wszystkich bogów. Cóż mogłoby sprawić jej radość?-zastanawiał się władca podziemi. Po dłuższych rozważaniach doszedł do wnisku, iż zasięgnie rady jej matki, Demeter. Wysłał więc na ziemię posłańca, szybkononiego Hermesa, by odszukał boginię i spytał o zdanie.
Zadanie nie należało do trudnych, była bowiem jesień i Demeter stroiła się w swe szaty na przywitanie córki. Usłyszawszy pytanie bogini zamyśliła się głęboko, a następnie powiedziała:
- Pragnieniem mojej córki jest otrzymanie złotego jabłka z ogrodu Hesperyd z napisem "Dla najukochańszej" .
Posejdonowi bardzo spodobał się pomysł, szczególnie, że nietrudno zdobyć złote jabłko. Z boginią Eris, miłującą zgodę, każdy mógł dojść do porozumienia, a to przecież do niej należały jabłka w hesperydzkim ogrodzie. Z pomocą przyszedł Eol-bóg wiatrów, który w ciągu niespełna chwili przyniósł jabłko. Teraz już tylko należało przekazać prezent Persefonie.

1

Odpowiedzi

2010-03-18T19:35:43+01:00
Corka demeter i hadesa nie byla wyrebredna kobieta, nie wysal na ziemie poslancaa, nie otrzymala jablka o napisie"da najukochanszej", nie spodoba sie posedonowwi pomysl,
1 5 1