Znajd w poniższym tekście co najmniej 6 fałszywych informacji dotyczących mitologii.

Niespodzianka
Pewnego razu Posejdon przechadzał się po swoim królestwie i zastanawiał, jaką by tu niespodziankę sprawić swojej żonie, Persefonie. Persefona, córka Demeter i Hadesa, była bowiem bardzo wybredną kobietą. Ostatnio otrzymane prezenty zupełnie nie przypadły jej do gustu. Nie podobała się lutnia, którą wygrał dla niej Marsjasz w pojedynku z Heliosem, ani puszka Pandory, złożona w darze wdzięczności przez wszystkich bogów. Cóż mogłoby sprawić jej radość?-zastanawiał się władca podziemi. Po dłuższych rozważaniach doszedł do wnisku, iż zasięgnie rady jej matki, Demeter. Wysłał więc na ziemię posłańca, szybkononiego Hermesa, by odszukał boginię i spytał o zdanie.
Zadanie nie należało do trudnych, była bowiem jesień i Demeter stroiła się w swe szaty na przywitanie córki. Usłyszawszy pytanie bogini zamyśliła się głęboko, a następnie powiedziała:
- Pragnieniem mojej córki jest otrzymanie złotego jabłka z ogrodu Hesperyd z napisem "Dla najukochańszej" .
Posejdonowi bardzo spodobał się pomysł, szczególnie, że nietrudno zdobyć złote jabłko. Z boginią Eris, miłującą zgodę, każdy mógł dojść do porozumienia, a to przecież do niej należały jabłka w hesperydzkim ogrodzie. Z pomocą przyszedł Eol-bóg wiatrów, który w ciągu niespełna chwili przyniósł jabłko. Teraz już tylko należało przekazać prezent Persefonie.

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-18T19:42:41+01:00
Pewnego razu Posejdon przechadzał się po swoim królestwie i zastanawiał, jaką by tu niespodziankę sprawić swojej żonie, Persefonie. Persefona, córka Demeter i Hadesa, była bowiem bardzo wybredną kobietą.Nie podobała się lutnia, którą wygrał dla niej Marsjasz w pojedynku z Heliosem, ani puszka Pandory, złożona w darze wdzięczności przez wszystkich bogów,Posejdonowi bardzo spodobał się pomysł, szczególnie, że nietrudno zdobyć złote jabłko. Z boginią Eris, miłującą zgodę, każdy mógł dojść do porozumienia, a to przecież do niej należały jabłka w hesperydzkim ogrodzie.
55 3 55
  • dajo
  • Początkujący
2010-03-18T20:28:33+01:00
Ja zanlazłem tylko dwie żona persefona i córkademeter mieli inne imiona
36 2 36
2010-03-18T21:11:45+01:00
- Persefona była żoną Hadesa
- Persefona była córką Demeter i Zeusa
- Nie było walki między Marsjaszem a Heliosem. (Marsjasz walczył z Apollem kto ładniej gra na instrumencie)
- Puszka Pandory jest tu ukazana w pozytywny sposób, natomiast było to zbiorowisko nieszczęść całego świata.
- Demeter na przywitanie córki stroiła się zimą gdyż córka na ziemię przychodziła wiosną.


Pod koniec to było za bardzo pomotane a ja mitologii dawno nie miałam ale mam nadzieje, ze chociaż trochę ci pomogłam.
162 3 162