Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T20:15:59+01:00
1.Zapis jednoznacznie zakazujący stosowania kar cielesnych, zadawania cierpień psychicznych i innych form poniżania dziecka pozostanie w projekcie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie - zdecydowali posłowie z sejmowej Komisji polityki społecznej i rodziny.

2.Prokuratura bada okoliczności śmierci 14-letniej dziewczynki z Grudziądza. Chodzi o to, czy lekarze nie zbagatelizowali jej choroby.
Dziewczynka zmarła w domu w poniedziałek, gdy rodzice byli w pracy. Wiadomo, że wcześniej rodzice szukali dla niej pomocy medycznej. Dziewczynka miała gorączkę, do szpitala jej jednak nie przyjęto. Lekarze zarządzili doraźną pomoc i uznali, że dziecko może zostać w domu.
Rodzice z chorym dzieckiem najpierw odwiedzili poliklinikę, a następnie szpital. Po przebadaniu dziewczynka wróciła do domu, gdzie zmarła. Agnieszka Reniecka z grudziądzkiej prokuratury poinformowała, że wszczęto śledztwo w sprawie narażenia dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki nad dzieckiem. Na jutro zaplanowano sekcję zwłok dziewczynki. Prokuratura wystąpiła też z wnioskiem o zabezpieczenie dokumentacji medycznej.

3.12-letni chłopiec trafił do szpitala po tym, jak podczas meczu w Sosnowcu oparzyła go odpalona na trybunach raca. Policjanci zarzucają organizatorom, że odmówili udzielenia chłopcu pomocy medycznej.
Jedna z rac trafiła w twarz 12-latka, który ze swoim tatą przyszedł obejrzeć mecz. Ojciec przyprowadził rannego chłopca do radiowozu. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy, jednocześnie poprosili obecne na stadionie służby medyczne o fachowe zaopatrzenie lekarskie. Od organizatora imprezy dowiedzieli się, że medycy na stadionie są do dyspozycji sportowców - powiedział Jończyk.

4.Sąd Rejonowy w Lublinie zezwolił, aby 11-letni Sebastian z Bystrzycy Nowej pod Lublinem spędził święta wielkanocne z rodzicami. Chłopiec trafił do domu dziecka w lutym, gdy okazało się, że żyje w bardzo złych warunkach. Jego rodzice są chorzy.
Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie Artur Ozimek, matka chłopca złożyła wniosek, by na czas świąt mógł on opuścić dom dziecka i sąd się na to zgodził.

5.Czterech mieszkańców Warszawy, podejrzanych o włamanie do ponad 30 mieszkań w województwach: mazowieckim, lubelskim, podlaskim i łódzkim, zatrzymała policja; mężczyźni trafili do aresztu - poinformował we wtorek rzecznik mazowieckiej policji Tadeusz Kaczmarek.
Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, włamywacze dostawali się do mieszkań po uszkodzeniu zamka specjalnie skonstruowanym urządzeniem. Zabierali pieniądze i wartościowe przedmioty: biżuterię i sprzęt elektroniczny. - Jeżeli w mieszkaniu znajdowały się kluczyki do samochodu, a pojazd był zaparkowany przed blokiem, również padał ich łupem - dodał Kaczmarek.