Odpowiedzi

2010-03-18T20:42:18+01:00
Dużo ludzi podczas pierwszego poznania patrzy na wygląd zewnętrzny. Od razu określają jaki człowieka jest a nie powinno oceniać się człowieka po wyglądzie. Dlatego uważam że sformułowana teze ,,Nie szata zdobi człowieka'' jest słuszna. Należy również odpowiedzieć na pytanie co tak naprawdę się liczy. Oto kilka argumentów.
Pierwszym powodem jest wogóle chęc pozniania człwika bez wzgęldu na to jaki jest jego wygląd zewnętrzny. Nie zawsze ubiór jest najważniejszy. Ktoś to ubiera się w markowych sklepach i ma pełno pieniędzy wcale nie musi być uczciwą osobą , Owszem będzie miał dużo znajomych tylko dlatego że ma pięniądze i inni będą mieli z nim więcej rozrywek i zabawy bo więdza że poprostu za wszytsko zapłaci. Nie będzie lubiamy dlatego że poprostu jest fajny tylko dlatego że ma pieniądze.
Kolejny powód to to co liczy się w człowieku najbardziej czyli jego wnętrze. powinniśmy starać się poznać człwoeika po jego charakterze. Nie można od razu określicz człwoika jest godny zaufania czy jest uczciwy czy jest poprostu zwykłym oszustem i krętaczem. Powinna liczy ć się przede wszytskim osobowość. Najważniejszymi cechami charakteru na które człowiek zwykle zwraca uwagę przy poznawania nowych ludzi to uczciwość. Człwiek powinien być kolezeński, pomocy, potrfaić porozmawiąc i równiez wysłuchać gdy ktoś ma problem a nie jesli ktoś kto nie posiada tych cech to tylko wysłucha i zaraz pojdzie do kogoś i wszytsko powie.- czyli zwyczajne kłamstwo i brak tolerancji wobec innych.
ostatni argument to np. zawarcie przyjaźni o charakterze miłosnym . jesli bedziemy szukać chłopaka z samochem i pełnym portfelem to zwykle trafimy na podrywacza i oszusta, który bedzie chciał nas tylko wykorzystać. A jeśli podczas takuich poszukiwań bedzie patrzyc czy partner jest opiekuńczy, uczciwy, dobrze wychowany to on bezdie nas cenił i szanował bo bedzie widział że ma sakrb, a taki człowiek bez takich cesz a za to z piękną twarzyczką bedzie mial nas za jakąs przygodę , i gdy ta zabawka się znudzi to zosatnie wyminiona na inną.
Oto kilka argumentów które poparły wyżej wymioną teze. Moim zdanie nie powinniśmy zwracąc szczególnej uwagi na wygląd, i zasobność portfela tylko na osobowość i charakter bo to się liczy najbardziej , a jesli postanówimy wybrac tylko cechy zewnętrze to mozemy zostać wpuszczeni w maliny i później bardzo z tego powodu cierpieć.
2 3 2