Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T08:42:24+01:00
W całej historii ludzkości padła niezliczona ilość słów, zapewniających o miłości. Czułe słówka, wyznania uczucia i obietnice miłości. Jednak wiele z nich to tylko puste słowa, nie świadczące o niczym. Jest to smutne, jednak bardzo często nic one nie znaczą, gdyż nie są poparte czynami. Co z tego, że ktoś wyznaje drugiej osobie miłość, jeżeli nie okazuje jej w inny sposób? Nie chodzi przecież o to, aby jedynie mówić o miłości. Trzeba o niej przekonywać tym, co się czyni.
W literaturze jest wiele pięknych przykładów prawdziwej miłości popartej czynami. Chyba każdemu znana jest historia nieszczęśliwych kochanków- Romea i Julii. Wszystkim, co robili pokazywali swoje bezgraniczne zakochanie i oddanie partnerowi. Nie tylko wyznawali sobie miłość- oni przenosili ją na swoje czyny. Ponosili wiele wyrzeczeń, aby być razem, jednak robili to chętnie i szczerze, gdyż ich miłość była dla nich najważniejsza.
Innym przykładem jest związek Danusi i Zbyszka z lektury "Krzyżacy". Mimo tego, iż przez długi czas byli od siebie oddaleni, nie zapomnieli o uczuciu, które ich łączyło. Mała Danusia wyczekiwała powrotu swojego wybranka i pielęgnowała w swoim sercu miłość, jaką nawzajem się darzyli. Zbyszko nie tylko ciągle myślał o damie swego serca, ale i walczył za jej honor, z jej imieniem na ustach. Mimo, że w końcu rozdzieliła ich śmierć, to za życia byli przykładem idealnej pary zakochanych.
Uważam, że i dzisiaj powinniśmy brać z nich przykład. Jednak nie tylko oni pokazywali cud prawdziwej miłości. Na świecie było, jest i będzie niewiadoma, aczkolwiek na pewno ogromna liczba zakochanych, dla których miłość to nie tylko puste słowa. Wierzę, że coraz więcej ludzi będzie pragnęło tego prawdziwego, szczerego uczucia i poprze swoją miłość czynami.
2 4 2