Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T21:07:31+01:00
,,Tych dwóch ludzi -ogień i woda "-powiedział o Cześniku i Rejęcie- Wacław . To najtrafniejsza ich charakterystyka. Woda i ogień to dwa żywioły w nadmiarze czasami bardzo trudne do opanowania. Cześnik wywodzi się ze starego rodu szlacheckiego lecz oprócz tytułu posiada niewiele. Milczek jest wdowcem. Swój majątek posiada dzięki swojej posadzie rejenta.
Ruchliwość i nerwowość Cześnika wynika z jego temperametu , uwododnił to w sytuacji, kiedy kłócił się przez okno z Rejentem , który chciał odbudować mur graniczący zamki. Często wybucha gniewem ,lekceważy innych , ale z drugiej strony jest gościnny. Raptusiewicz bardzo łatwo wpada w gniew, ale tak samo łatwo uspokaja się . Jest otwarty na świat, mówi o swoich uczuciach głośno. To właśnie składa się na szczerość , prostolinijność i popędliwość Cześnika.
Milczek to zdecydowane przeciwieństwo Cześnika. Jest inteligentny, podstępny(knuje intrygi), a przekonaliśmy się o tym , kiedy Rejent chciał ożenić Wacława z Podstoliną -ówczesną narzeczoną Cześnika. Inna sytuacja pokazuje nam spryt i oszustwo ukazane namową murarzy przez Rejenta do fałszywych zeznań w sądzie . Przez jego ulubine powiedzenie,, Niech się dzieje wola nieba, z nią się zasze zgadzać trzeba " możemy domyślić się , że jego pobożność jest fałszywa (na pokaz ) .Milczek jest spokojny , powolny, a wręcz flegmatyczny.
Mimo wielu różnic , jakie ich dzielą tworzą doskonałą parę . Oboje są szczerzy i prawdziwi.nadaje się coś?
1 5 1