Odpowiedzi

2010-03-18T20:51:04+01:00
1 Ludzie nie chodzą na rekolekcje i nie przystępują do komunii i spowiedzi
2Wierni powinni przystąpić do spowiedzi i do komunii ponieważ tak jest napisane w 5 przykazaniach kościelnych.
3.Ludzie zamiast do Kościoła wolą posiedzieć przed TV lub komputerem.
4. Ludzie nie doceniają tego co daje im Bóg i Kościół i powinni zmienić swoje postępowanie
3 4 3
2010-03-18T20:52:48+01:00
Żeby dobrze przeżyć rekolekcja trzeba się zaangażowac nie tylko ciałem ale też sercem.
1 W dzisiajszych czasami młodzież a nawet dorośli idą tylko do kościoła bo poprostu w okresie wielkanocnym tak wypada. Młodzież nie ma wyboru bo przecież rodzicew karzą i trzeba isć.
2. natomiast powinniśmy najpierw zrozumieć co tak naprawde Jezuś dla nas zrobil. Że cierpiał nawet bardzo, bity, szarpany, popychany, wyzywany, obluwany. A my popsru nie zdajmy sobie sprawy z tego że on poświęcił swoje życie dla nas, po to żebyśmy my mogli teraz żyć i cieszyć się tym co mamy.
3. Nie jest tak ponieważ młodzi ludzie powiedzą sobie, że mogą ten czas 2 czy 3 godzin spędzić o wiele ciekawej niż siedząc w kościele i słuchają nudnych kazan księdza. A powinno być zupełnie inaczej. Powinni ludzie z chęcią zosatwić wszytsko inne które i tak mają =każdego innego dni i iść do kościoła i posłuchać tego co moze przydac się w życiu, jako chrześcijanin powienn poznać zasady wiary i zrozumieć że Jezus zrobił nie dla sienie tylko dla nas i podziękowac mu za to .
4. dlatego uważam że powinniśmy te kilka godzin raz na rok poświęcić tak dokładnie dla Bog.On pomaga nam codzicenie , dba o nas, my ciągle o go coś prosimy a sami gdy mam coś dla niego zrobić to znajdujemy zawsze jakiieś wymówki. Bóg nie robi wymówek jesli go o coś prosmy tylko nam pomaga. dlatego pownnismy my równiez mu podziękowac i powiedzieć jak bardzo go kochamy.
5 4 5
2010-03-18T20:56:36+01:00
1. Jak jest. ?
uczniowie często z rekolekcji sobie kpią. nie chodzą w ten czas na zajecia przygotowane przez swoich nauczycieli. nie są również widziani w kościele czy na drodze krzyżowej.
2. Jak powinno być. ?
na czas rekolekcji wszyscy powinni sie zaangażować w życie szkoły. jest to piękny czas, który każdy powinien przeżyć godnie jak na chrześcijanina przystało.
3. Dlaczego nie jest tak,jak powinno być. ?
Nie jest tak ponieważ w dzisiejszych czasach każdy chce się "popisać" przed kumplami czego on to nie umie, a większość zapomina o prawdziwym przeżywaniu świąt jak na prawdziwego, ochrzczonego chrześcijanina przystało, a rekolekcje mają nam w tym pomóc.
4.Wnioski.
wniosek jest taki, że każdy powinien zrobić sobie na ten czas swój rachunek sumienia i poprawić się z tych rzeczy, z tych zachowań, które mu dotychczasowo nie wychodziły.


i jakby co pisałam to sama :D przed chwilą wymyśliłam bo mialam podobne zadanko w szkole :D czekam na naj :D;]
5 4 5