Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T21:47:59+01:00
Sejm przyjął w czwartek pakiet sześciu rządowych ustaw reformujących polską naukę. Ustawy zakładają m.in. związanie nauki z sektorem gospodarczym, powołanie Narodowego Centrum Nauki i likwidację najgorzej ocenianych instytutów badawczych.


Sekretarz stanu USA Hillary Clinton spotka się w piątek podczas wizyty w Moskwie z premierem Rosji Władimirem Putinem - powiedział w czwartek dziennikarzom pragnący zachować anonimowość urzędnik amerykański.


Brytyjczycy coraz częściej kupują do swoich ogrodów sztuczną trawę, która nie wymaga koszenia i jest łatwiejsza w utrzymaniu w czystości.
2010-03-18T21:48:06+01:00
Konserwatyzm (z łaciny conservare – zachowywać, dochować zmian), orientacja, która bazuje na hasłach obrony istniejącego porządku społeczno-gospodarczego oraz zachowywania i umacniania tradycyjnych wartości, takich jak: religia, naród, państwo, rodzina, hierarchia, autorytet, własność prywatna. Konserwatyści chcą obronić stary porządek ze względu na przekonanie o ewolucyjnym charakterze zmian społecznych. Konserwatyzm zrodził się na przełomie XVIII i XIX w., był próbą przeciwstawienia się racjonalistycznej myśli oświeceniowej. Nowoczesny konserwatyzm stanowił reakcję na wydarzenia Rewolucji francuskiej. Za twórcę podstaw ideologicznych nurtu uważany jest Edmund Burke. Jako idea polityczna termin ten po raz pierwszy użyty został w 1820 r. przez zwolennika restauracji dynastii Burbonów, François René de Chateaubriand (1768–1848), który wydawał pismo "Konserwatysta".

Polskie media poinformowały niedawno, powołując się na ministra Radosława Sikorskiego, że były szef Agencji Wywiadu, Andrzej Ananicz zostanie ambasadorem UE w Pakistanie. Informacja ta zaskoczyła jednak Brukselę. Rzecznik Komisji Europejskiej zdementował doniesienia medialne, a sam Ananicz nie jest podobno zainteresowany unijna posadą.