Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-18T23:24:16+01:00
Izabela łęcka jest marzycielka ,która buja w obłokach.Nie zwraca uwagi na swoich adoratorów,ponieważ wierzyła w to,że jedyną miłościa byłaby w stanie obdarzyć tylko boga Apollina,który jest symbolem ideału,piękna,bogactwa,władzy.Traktuje mężczyzn z góry, uważa ,że nie są jej warci.Izabela nigdy nie była zakochana, o małżeństwie słyszała tylko od swoich przyjaciółek, przez co miała negatywny stosunek do małżeństwa.Uważała,że małżeństwo to rodzaj handlowej transakcji.

Scena zabawy Rzeczkiego lalkami:
-scena ta ma charakter symboliczny
-arystokraci są tymi którzy pociagają za sznurki ,a pozostali członkowie społeczeństwa to marionetki,które nie są zdolne do samodzielnego działania.
-pozostali ludzie czekaja na to aż arystokracja obejmie przywódctwo, lecz oni są zbyt zajęci sobą ,swoim wygodnictwem i dostatnim życiem

Najuboższa warstwa społeczna to biedacy,rzemieślnicy ,bezrobotni,np Wysocki i Maria .Zamieszkują oni rozpadające się budynki położone między stertami śmieci. Są zdegenerowani moralnie. Powiśle to dzielnica zbrodnii i rozpusty żyją tu ludzie pełni apatii, cierpienia oraz chorzy.Wokuski stara się im pomóc by mogli godnie, normalnie żyć.
1 5 1