Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T08:29:53+01:00
TO JEST NAPEWNO DOBRZE


Piątek, 19 marca (05:46)
Centralne Biuro Śledcze nie będzie już chodzić po prośbie. Po 10 latach stanie się kolejną służbą z własnym budżetem. CBŚ czeka reforma, która uniezależni je od komendanta głównego policji - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Szef CBŚ, w randze komendanta, będzie sam decydował w sprawach finansowych i kadrowych - wynika z informacji gazety. Reforma wymagać jednak poważnych zmian w ustawie o policji, do której zostanie wpisana komenda CBŚ. Dziś wystarczyłaby decyzja komendanta głównego lub szefa MSWiA, by polskie FBI przeszło do historii. Gdy tworzono biuro, miało ono zatrudniać najlepszych i najlepiej im płacić. Obecnie to już przeszłość. CBŚ przegrywa płacową rywalizację z CBA czy ABW. Np. wiceszef CBŚ, który kieruje pracą 2500 ludzi, zarabia ok. 7 tys. zł.

Czy zmiany zupełnie uniezależnią CBŚ od policji? Nie, bo komendant główny nadal będzie podejmował decyzje np. o działaniach CBŚ poza granicami Polski. Rocznie takich operacji zdarza się przynajmniej kilkanaście. Są związane głównie z transportem narkotyków. Komendant główny będzie również nadal decydował o ewentualnych losach świadków koronnych, którzy dla swojego bezpieczeństwa muszą rozpocząć nowe życie poza granicami Polski.

2
Posłowie Platformy kontra rząd
Piątek, 19 marca (05:58
Nowelizacja ustawy o usługach turystycznych miała znieść ograniczenia dla właścicieli biur podróży i otworzyć rynek turystyki w Polsce. Ale posłowie PO z podkomisji kultury fizycznej i turystyki omal nie pomieszali szyków własnemu rządowi, usuwając kluczowy zapis. Na odsiecz gabinetowi Donalda Tuska ruszyli... posłowie PiS, przywracając pierwotną propozycję. Losy projektu rozstrzygną się dziś w Sejmie.

Rząd w swoim projekcie proponował zniesienie przepisów z 1997 r., które pozwalały na organizację imprez turystycznych tylko osobom mającym ukończone studia wyższe z zakresu rekreacji i turystyki, prawa, ekonomii i marketingu lub specjalistyczną szkołę średnią. Wymagane było też odbycie praktyki w firmie turystycznej. Powód zmian? Ograniczenie formalności obciążających przedsiębiorców - czytamy w uzasadnieniu projektu.
2010-03-19T08:43:25+01:00
16.marca - Kornelia MArek na dopingu - Polski Komitet Olimpijski poinformował, że wynik kontrekspertyzy po kontroli dopingowej Kornelii Marek był pozytywny, czyli potwierdził stosowanie przez nią niedozwolonego dopingu.
15.03.- 17.03.- Książę Karol i księżna Camilla Parker Bowles z wizytą w Polsce. Książęca para odwiedziła stolicę, spotkała się z prezydentem, premierem, zwiedziła Podlasie, w Warszzawie goście odwiedzili grób Jerzego Popiełuszki, oraz zwiedzili muzeum im. Popiełuszki.