Odpowiedzi

2010-03-19T11:53:53+01:00
Człowiek jest narażony na wile typów różnych chorób np. otyłość,cholesterol. Dietę należy dostosować odpowiednio, aby w organiźmie była dostateczna ilość każdego składnika odżywczego. :)
2010-03-19T12:02:35+01:00
Człowiek który nie prawidłowo się odżywia jest narażony przede wszystkim na nadwagę, lub otyłość. Ludzie tego typu mają bardzo wiele problemów ze zdrowiem. Są podatni na różne choroby i łatwo na nie chorują, ponieważ do ich organizmu nie są dostarczane potrzebne witaminy, co powoduje brak odporności. Osoby, które źle się odżywiają, zazwyczaj szybciej umierają, z powodu osłabienia organizmu. Gdy człowiek się źle odżywia czasem jest bardzo ospały, a czasem ma dużo energi, z powodu "skoków" insuliny i cukru. Dzieje się tak, gdy nie spożywa się zrównoważonych posiłków. Złe odżywianie, po prostu wyniszcza człowieka od środka. Psują się zęby, niszczy się na nich szkliwo. Oddech jest okropny. Człowiek stale nie ma na nic siły... Ale najgorszą i chyba najniebezpieczniejszą chorobą, na którą można zachorować przez złe odżywianie, jest cukrzyca drugiego typu, która moż esie przerodzić w cukrzycę typu pierwszego.
2010-03-19T12:05:20+01:00
No narażony jest na:A zatrucie pokarmowe B glista ludzka człowiek spożywając żywnośc zanieczyszczoną jajami inwazyjnymi lub jedząc brudnymi rękoma ulega zakażeniu w jelicie cienkim larwy wylęgają sie z jaj i przedostają sie do krwi wraz z krwią larwy są przenoszone do różnych narządów larwy docierają do płuc a następnie wędrują w góre dróg oddechowych aż do gardła połknięte larwy osiadają w jelicie cienkim gdzie osiągają dojrzałość płciową zapłodnione jaja wydostają sie na zewnątrz z kałem i przekształcają sie w jaja inwazyjne.C.tasiemiec dojrzały człon wypełniony jest jajami człony wydostają sie na zewątrz wraz z kałem człowieka jaja lub całe człony wraz z trawą zjada krowa krowa jest żywicielem pośrednim w jej ciele tasiemiec występuje w postaci larw wągrów mięso zawierające wągry zjada człowiek człowiek jest żywicielem ostatecznym dorosły tasiemiec żyje w jego Jelicie cienkim