Odpowiedzi

2010-03-19T12:19:32+01:00
Świerk pospolity- gatunek drzewa z rodziny sosnowatych Jest to jedyny gatunek świerka występujący naturalnie w Polsce. Rośnie głównie w północno-wschodniej części kraju, na południu Polski, w górach i na pogórzu. Nie występuje w sposób naturalny w centralnej i zachodniej Polsce (tzw. pas bezświerkowy). Zasięg tego gatunku rozciąga się na północy Europy od Norwegii do Rosji, występuje także w Alpach, Sudetach, Karpatach oraz na Bałkanach. Na wschodzie sięga Uralu, gdzie stopniowo wypiera go świerk syberyjski


Jodła pospolita- gatunek drzew z rodziny sosnowatych. Jodła pospolita występuje w stanie dzikim w górach środkowej i południowej Europy. Nie rośnie w Skandynawii, Anglii i na Półwyspie Iberyjskim . W Polsce przebiega naturalna granica jej północnego zasięgu, wzdłuż linii wyznaczonej przez Nową Sól, Ostrów Wlkp., Łódź, Lublin i Zamość. W kraju najokazalsze bory jodłowe rosną w Górach Świętokrzyskich i Karpatach, m.in. na Babiej Górze. W polskich Tatrach dorasta do 1400 m n.p.m., natomiast w Alpach i Pirenejach do 2000 m n.p.m.


Myślę że pomogłam:)
11 3 11
2010-03-19T12:27:12+01:00
Świerk pospolity - występowanie; praktycznie wszystkie lasy w Polsce, środkowa i północna Europa( na wielu obszarach występuje tylko dzięki człowiekowi)
Jodła pospolita - występowanie: góry środkowej i południowej Europy, lasy iglaste. W Polsce występuje w górach świętokrzyskich
Cis pospolity - występowanie:cis pospolity występuje w Europie, w górach Atlas w Maroku i w zachodniej Azji. Największ ecisy rosną w Kaukazie w Anglii;)
9 4 9