Odpowiedzi

2010-03-19T15:48:57+01:00
Robinson Cruzoe jest tytułowym bohaterem książki Daniela Defoe, gdy go poznajemy jest dorosły. Urodził się w Anglii w 1632r. Jego ojciec był kupcem a matka panią domu. Miał dwóch braci którzy zginęli na morzu. Robinson pragnął zostać marynarzem, dlatego pewnego dnia uciekł z domu i zaciągnął się na statek.
Nie posiadamy wielu informacji o jego wyglądzie. Podczas pobytu na wyspie miał duży zarost,wąsy,brodę i długie włosy. Chodził ubrany w skóry zwierzęce a na nogach miał sandały z łyka. Głowe osłaniał niekształtną czapką z kozich skór. W porze deszczowej chronił go parasol.
Cruzoe w młodości uczęszczał do szkoły, uczył się na prawnika. Wiele czasu spędzał w porcie patrząc na statki. Marzył o dalekich podróżach i morskich przygodach. Interesował się żeglowaniem,nawigacją i sprawami związanymi z marynarstwem. Chętnie uczył się od kapitana Smitha. Zdobył wiele umiejętności i doświadczeń.
Robinson był mądry, inteligentny, łatwo się uczył, zdobytą wiedzę potrafił wykorzystać praktycznie. był energiczny, żywy, nie potrafił usiedzieć w jednym miejscu. Cruzoe był bardzo sprytny ponieważ uciekł z niewoli. Pomysłowy, organizował sobie życie na wyspie,odważny, cierpliwy, uparty, wytrwały i pracowity. Był optymistyczny, wytrwał przeciwności losu, dobrych ludzi szanował a ze złymi walczył. Lubił zwierzęta i dobrze je traktował. Robinson był głęboko wierzący i bardzo uczuciowy. Opuścił dom bez zgody rodziców i naraził swoje życie na niebezpieczeństwo dla przeżycia przygody.
Robinson jest przykładem na to, że jeżeli człowiek czegoś bardzo chce, pragnie to jest zdolny do największych poświęceń, do pokonania wszelkich trudności i przeciwności losu.
Bohater lektury może być wzorem dla każdego. Imponuje mi jego spryt i odwaga.
30 4 30
2010-03-19T16:06:42+01:00
Robinson Kruzoe to tytułowy kohater powieści Daniela Defoe.
Urodził się w Angli jako syn kupca. Był najmłodszy z trójki rodzenstwa. Ojciec i matka Robinsona chcieli aby to właśnie on przejoł rodzinny interes. Niestety Robinson nie czuł do tego powołania. Marzył o dalekich podróżach.
Niewiele wiewiele wiemy o wyglądzie zewnętrznym Robinsona.
Na podstawie tego, co robił na codzień możemy się domyślać, ze był silny i dobrze zbudowany.
Bohater powieści miał nieugiąty charakter. W wyniku katarstrofy statku znalazł sie na bezludnej wyspie, na której żył ponad 20 lat. Jednak nigdy niestracił nadziei na powrót do domu. Nawet w n ajgorszych dla siebie chwilach nie tracił pogody ducha i nieodpowiadał sie przeciwko ludzi. Mieszkajac na odludziu nauczyłł sie wielu pozytecznych rzeczy. Był zaradny i przedsiębiorczy. Pobyt na wyspie ujawnił że ma dobre serce. Zaprzyjaźnił sie z dzikim mieszkańcem - Piętaszkiem. Wielkim szacunkiem dążył też przyrode. Podziwiał jej piękno. Wiedział że człowiek niejest w stanie z nią wygrać, dlatego powinien się jej podporządkować.
Robinson Kruzoe to bohater, który z powody swojej żądzi przygód został pozbawiony kontaktu z rodziną. Przez to budzi nasze współczucie. Jednocześnie podziwiamy do za upór, odwagę i zaradnośc .



_______________________________-

wiem, wiem długiee ale łądnie jest wszystko poisane
jak już Ci pisałam , siostrze to już pisałam więc powinło być okei . : )

pozdroo . !


108 4 108