Odpowiedzi

2010-03-19T14:29:18+01:00
Moim zdaniem każdy egzamin jest stresujący dla zdającego. Osoba, która pisze rzekomy egzamin chce mieć jak najlepszy wynik, a przy tym mogą pojawiać się negatywne myśli typu: "popełnię błąd", "nie uda mi się" i tym podobne. Razem z tymi myślami pojawia się stres. Dlatego aby pokonać stres nie warto się zadręczać, tylko być pewnym siebie i myśleć pozytywnie!
47 4 47
2010-03-19T14:32:45+01:00
Moim zdaniem, zdawaniu egzaminów często towarzyszy stres ponieważ najczęściej to zależy od naszej przyszłości. Wyobrażmy sobie na przykład że jesteś w gimnazjum jako trzecioklasista. Masz stres ponieważ punkty które uzbierasz decydują o szkole w jakiej będziesz się uczyć. Emocje sięgają szczytu a ty nie potrafisz nic sobie przypomnieć. Jesteś osobą zdenerwowaną bo to co napiszesz na egzaminie zależy od tego czy pójdziesz do swojej wymarzonej szkoły. Uważam iż nieraz taki mały stresik jest potrzebny ponieważ czasami motywuje do działania.
26 4 26
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T14:37:27+01:00
Zdawaniu egzaminów- ważniejszych lub tych mniejszej rangi- za każdym razem towarzyszy ogromny stres. Wynika to przede wszystkim z tego, że egzamin ten jest przeważnie przepustką do nowego dla nas świata, otwiera nam różne możliwości i drzwi. Takimi egzaminami mogą być na przykład:egzamin kończący gimnazjum-warunkuje nasza dalszą naukę-od ilości uzyskanych punktów zależy to do jakiej szkoły, zostaniemy przyjęci;od egzaminu maturalnego zależą nasze dalsze losy, wykształcenie, studia. Za każdym razem, gdy przystępujemy do takiego testu, mamy nadzieję, że zdamy go jak najlepiej. Towarzyszą nam wielkie obawy: czy aby dobrze się przygotowałem?czy mam wystarczającą wiedzę?
Myślę, że wątpliwości te dopadają każdego w tak ważnych chwilach.Osobiście nie wyobrażam sobie egzaminu bez stresu.
;)))
16 4 16