Odpowiedzi

2010-03-19T14:46:26+01:00
Wbrew temu co na ten temat mogliby sądzić inni, uważam, że dom i rodzina to najważniejsze wartości w życiu człowieka.
Dom kojarzy nam się z czymś bezpiecznym, czymś do czego zawsze miło wracać. Gdy mamy lat naście buntujemy się chcemy późno wracać do domu, i mamy za złe rodzicom to że tak krótko nas trzymają. Jednak gdy jesteśmy już dorośli i mieszkamy oddzielnie tęsknimy za naszym domem z dzieciństwa. Za tym gniazdkiem gdzie zawsze mama czekała na nas z otwartymi ramionami.
Uważam że rodzina jest bardzo ważna dla każdego z nas. Jeżeli coś nam nie wychodzi ona nas zawsze wspiera i pociesza. Kogoś kto nas kocha a więc naszych bliskich nie interesuje i nie przeszkadza fakt iż jesteśmy biedni czy nie mamy firmowych ubrań. Oni nas kochają za to kim jesteśmy. I to tylko rodzina zawsze pozwoli do siebie wrócić, pomoże i wskaże właściwą drogę.
Dom i rodzina to takie dwie wartości uzupełniające się. Bo bez rodziny trudno nam jest zbudować dom. Gdy mamy podstawę dlaczego chcemy to robić jest nam znacznie lepiej.
Reasumując sądzę że rodzina to najważniejsze wartości w życiu człowieka.
22 3 22
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T15:35:42+01:00
W swojej pracy postaram się jak najlepiej uzasadnić tezę:"Dom i rodzina jako najważniejsze wartości w życiu człowieka".
Otóż, czym jest dla nas dom? To jedyne miejsce, gdzie wracamy za każdym razem. Jest naszą przystanią, spokojnym portem, gdzie kończy się każdy nasz kurs. Rodzinny dom, może dawać wiele radości oraz spełnienia. Żyjemy w nim razem z najbliższymi, z tymi, których kochamy. Ogromnie ważne jest dla nas zrozumienie w rodzinnym gnieździe, wsparcie na jakie mogą liczyć wzajemnie domownicy.
Kolejnym ważnym elementem, dającym dowód tego jak ważny w życiu człowieka jest dom oraz rodzina jest to kim jesteśmy. W przeważającej części, na naszą osobowość wpływa środowiska. Pomimo, że większą część swojego czasu spędzamy poza domem jest on jednak miejscem, gdzie odpoczywamy, uczymy się różnych zachowań, manier. Wpajane przez rodziców wartości w największej mierze decydują o tym jacy będziemy w przyszłości. To właśnie w domu dowiadujemy się jak zachowywać się w poznawanym przez nas świecie. To właśnie w domu uczymy się obcowania z innymi, poczynamy od najbliższych, by później móc funkcjonować w otaczającym nas świecie.
Dom jest dla nas ogromną wartością również dzięki wspomnieniom. Za każdym razem, gdy wracamy do domu jest to miły powrót do dzieciństwa. Wracają wspomnienia, dzieciństwo szczęśliwe dzięki najbliższym. Patrzymy na pochyloną, białogłową staruszkę, myśląc, że to niemozliwe, że nasza kochana, młoda mama jest już siwa. Towarzyszący jej starszy pan, również nie przechodzi pierwszej młodości. Obraz przytulonych rodziców, trwających niezmiennie tyle lat,w tym rodzinnym domu uświadamia nam przemijanie czasu oraz ulotność wszystkiego co nas otacza. Ze wszystkich rzeczy jakie są wspomnieniami dzieciństwa pozostaje dom, do którego odbywamy sentymentalne podróże, za każdy razem gdy zatęsknimy za tym, co było kiedyś.
Dom, to niezmiennie stały, najwspanialszy punkt oparcia w naszym życiu.
Myślę, że odpowiednio zobrazowałem/am dowody potwierdzające poruszony w temacie problem i przekonałam do postawione tezy.
15 4 15